YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül için Avrupa formülü
Türkiye Değişim Hareketi partileşecek. Ama Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül Belediyeyi bırakmamak için bir formül arıyor.
Sarıgül için Avrupa formülü
14 Haziran 2010 / 07:52 Güncelleme: 14 Haziran 2010 / 07:53

TDH’lıların yaptıkları incelemede, Avrupa’da bu tür uygulamaların olduğu tespit edildi. Almanya’da sosyal demokratların uygulamasını örnek gösteren TDH’lılar, "Başbakan adayı olur, genel başkan olmaz" formülünü buldular. Sarıgül, belediye başkanlığını bırakmak istemezse, yurt dışından ithal edilen formül ile; genel başkan olmayacak, kurucu üye olacak. Ancak partinin bütün çalışmalarına, gezilerine katılacak. Meydanlarda da başbakan adayı olarak gösterilecek.

GÖZLER SARIGÜL’DE

Türkiye Değişim Hareketi Lideri Mustafa Sarıgül, 26 Haziran tarihinde resmi olarak partileşeceklerini ilan etti. Ancak partinin liderinin kim olacağı sorusuna net bir yanıt verilmiyor. Sarıgül’ün, genel başkan olması halinde belediye başkanlığını bırakacak olması partinin başına geçmesi konusunda soru işareti doğurdu. TDH yöneticileri, Sarıgül’ün partinin başına geçip geçmeyeceği ya da belediye başkanlıkta kalıp kalmayacağı konusunda net bir yorum yapmazken, "Ona kendisi karar verecek" değerlendirmesini yapıyorlar. (Bugün)

PİRİNCE GİDERKEN BULGURDAN OLMA !
 // BATUHAN
Sarı gül balonuda fos çıktı siyaset yapacaksan çık meydana Bl.Bşk.lığı yapacaksan işine bak halka hizmet et CHP nin başını umuyorsan orada sana ekmek yok orada asli köşe taşları ve yeni gandileri var en iyisi baykal gitti zaten sana gerekte kalmadı gaza gelipte bl.bşk.lığındanda olma, millet hiç olmazsa dişlerini biraz daha izlesinler.....
14 Haziran 2010 08:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler