YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül: "Hizmet peşinde koşan arkadaşlarımı suçlayanlar.."
Sarıgül: "Hizmet peşinde koşan arkadaşlarımı suçlayanlar.."
02 Şubat 2014 17:30
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, hizmet peşinde koşan binlerce arkadaşını suçlayanların bunları ispat etmek zorunda olduğunu söyledi.

Şişli Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Beylikdüzü’nde vatandaşlarla buluştu.

Kurulan platforma meydanı dolduran kalabalığa seslene Sarıgül, “İstanbul’da ileri demokrasi diye yola çıktılar. ‘Yetmez ama evet’ dediniz. Başınıza nelerin geldiğini gördünüz. Umarım 30 Martta bunu iyi düşünürsünüz” dedi.

Yargı ve polis teşkilatındaki değişiklikleri eşleştiren Sarıgül, “İstanbul’umuzda Türkiye’mizin her noktasında ‘senin savcın benim savcım, senin hakimim, benim hakimim’ olmaz. ‘Senin polisin, benim polisim’ olmaz. Herkese göre ayrı hukuk olmaz. Onun için bu seçim sıradan bir yerel seçim değil. Beylikdüzü’nden şöyle sesleniyorum Ankara’ya. Oyun bitti. Oyunlarını bozuyoruz senin” diye konuştu.

Hakkın ve hukukun olmadığı yerde barış da olamayacağını söyleyen Sarıgül,

“Hizmet vermek için hizmet peşinde koşan binlerce arkadaşımızı suçlayanlar bunları ispat etmek zorundadır. Delili ve ispatı olmadan suçlamak iftiradır. İftira inançlarımıza göre en büyük haksızlık ve günahtır. Ama hesap günü yakındır. Bu seçim sıradan bir seçim değildir, oyun bitti” açıklamalarında bulundu.

İstanbul’da barajların doluluk oranının düştüğüne dikkat çeken Sarıgül Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı eleştirerek, “Siz 20 yıldır kaç tane baraj yaptınız. Kaç tane baraj yaparak İstanbul halkının geleceğin teminat altına aldınız. Bu sözlerinin cevabını bekliyorum. Seçim kampanyasını delikanlıca, mertçe yürüteceğim. Bize İstanbul’dan değil de Ankara’dan gönderme yapıyorlar. Meydanları daha görecekler. Çarşamba günü sayın Topbaş’a önemli bir sorum olacak. Şu an kendisi başka işlerle meşgul oluyor. Herhalde kutularla meşgul olmaktan baraj yapmaya fırsat bulamadı” şeklinde konuştu.

İstanbul’da imar planlarında yanlışlıklar yapıldığını savunan Sarıgül, “İstanbul’un iki ana ulaşım hattı var. E5 ve TEM. Bu alanların çevresinin imara açılması, buraların alışveriş merkezleri ile doldurulması ulaşımı felaket haline getirmiştir. Bunu göremeyenler mimar, şehirci olamaz. İstanbul bu kafayla ya geri vitese takılacak, ya da 5. Viteste Avrupa’nın önüne geçecek” ifadelerini kullandı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler