YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül hangi siyasetçileri örnek alıyor?
Sarıgül hangi siyasetçileri örnek alıyor?
03 Şubat 2014 19:12
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Büyükçekmece'de konuştu.

CHP Milletvekili Süleyman Çelebi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Büyükçekmece’de Büyük Hedefler İçin Büyük Buluşma" adlı aday tanıtım toplantısına katıldı.

Toplantıda Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ile Başakşehir Belediye Başkan Adayı Özgür Karabat, Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve Esenyurt Belediye Başkan Adayı Gürbüz Çapan da birer konuşma yaptı.

Gürbüz Çapan konuşmasında, "Sarıgül bizim alın terimizi al ayağının altına yol eyle. İstanbul'u geri alalım. İstanbul'u aldığımız gün çoğu kafasına sıkacaktır. Esenyurt yoksul ama onurlu bir yerdir. Yoksul halkımız her türlü onursuzluğa karşı gelecektir. Beni Ergenekon çuvalına atmaya çalıştılar, şimdi başka bir dümene atmaya çalışıyorlar. Ama bunları aşacağız" dedi.

Gürbüz Çapan konuşmasında, "Sarıgül bizim alın terimizi al ayağının altına yol eyle. İstanbul'u geri alalım. İstanbul'u aldığımız gün çoğu kafasına sıkacaktır. Esenyurt yoksul ama onurlu bir yerdir. Yoksul halkımız her türlü onursuzluğa karşı gelecektir. Beni Ergenekon çuvalına atmaya çalıştılar, şimdi başka bir dümene atmaya çalışıyorlar. Ama bunları aşacağız" dedi.

"Atatürk ilkelerinin kalıp kalmayacağının seçimini yapıyoruz"

CHP Milletvekili Süleyman Çelebi, "Bu seçim Türkiyenin geleceğinin seçimi. Bu seçim Türkiye Cumhuriyeti'nin kalıp kalmayacağının, Atatürk ilkelerinin kalıp kalmayacağının seçimini yapıyoruz. Cumhuriyet'in temel değerlerine saldırıların olduğu bir seçimi beraber yürüteceğiz. Siyasi kimlikleri ne olursa olsun Atatürk ilkelerine bağlı olan herkesin omuz omuza çalışcağı bir yolda ilerliyoruz. Yürekten inanıyorum bunu başaracağız" dedi.

Toplantıda konuşma yapan Mustafa Sarıgül, "Tehlike yanımızdan geçmiyor. Üzerimize doğru geliyor. Armudun sapı, üzümün çöpü demek yok. Bütün yurttaşlarımızla el ele, kol kola, omuz omuza olacağız" diyerek şunları kaydetti:

"Bugün 50 İslam ülkesi içerisinde özgürce toplantıları yapıp, barışı, özgürlüğü, demokrasiyi konuşabiliyorsak bunu 'Ya istiklal ya ölüm' diyen Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına borçluyuz. Bu salonda umudun ışığını görüyorum. Konuşanlar 20 yıldır konuşuyor. Bundan sonra önce Allahım sonra siz konuşacaksınız. Bu salondan ayrılırken şu kalsın; bu salonda yeni bir güneş doğuyor. Ama o güneş haktan, hukuktan, kardeşlikten yanan doğuyor. Başı açık olanda, kapalı olan kardeşim de benim. Ötekisi olmayan bir anlayışla yollardayız. Bayrağımız özgür dalgalanmıyorsa, makamın ne önemi var. Önemli olan cennet vatanımızda bayrağımız özgür dalgalansın. Selam verelim, selam alalım, selamda rahmet vardır. Düşmanınız bile insan olduğunu unutmayın. Size ağır gelen sözü başkasına söylemeyin."

"Özal, İnönü ve Ecevit'i örnek alıyorum"

Koltuk peşinde koşmadıklarını belirten Mustafa Sarıgül, "Gücümüzü bulunduğumuz koltuktan almayız. Biz gücümüzden önce Alahımızdan sonra vatandaşlarımızın takdir gücünden alırız. Yaşar Albayrak ve Yaşar Okuyan'ın burada bulunmasının ana nedenicennet vtanımız içerde huzurlu olsun, dışarda onurlu olsun. Sarıgül sadece ve sadece burada bulunanların haklarını hukuklarını korumaya aday değil. Sarıgül'ün görevi burada bulunmayan Ak Parti'ye oy veren vatandaşlarımızın da haklarını hukuklarını korumak" şeklinde konuştu.

"Rahmetli Özal rakiplerine birşey söylerken nezaketi zarafeti elden bırakmazdı" diyen sarıgül,"Sayın Erdal İnönü'den de çok şey öğrendim. Yaptığım çalışmalarımda Özal'ı, İnönü'yü, Ecevit'i örnek alıyorum" dedi.

"Dert kaynıyorsa Sarıgül'ü ara"

Süleyman Demirel'in kendisine muhtarlara git dediğini belirterek, "Muhtarların her evi bildiğini belirtti. Muhtarlardan ricam her eve gidin. O evde ne kaynıyor öğrenin. Et kaynıyorsa Allah daha çok versin. Dert kaynıyorsa Sarıgül'ü ara" dedi.

"Ak Parti'ye oy veren 3 tane kardeişmizi ikna edin" diyen Sarıgül, toplantının salonda yapılan son toplantıları olduğunu belirterek, "Sarıgül'ün burya geldiği zaman 50 tane sokağı gezmesi lazım. Sarıgül Şişli Belediye Başkanı kalsaydı problem yoktu. Ne zaman anketlerde yüzde 40'ı geçtik, Ankara'dan konuşmaya başladılar. Şimdi buradan bir mesaj gönderelim; 'durduramazsın beni, susturamazsın beni, korkutamazsın beni" şeklinde konuştu.

 

DHA

20:08
 // Rasim DUMAN
Sag gosterip sol vurma,amuda kalkma, oryantal,ters ve duz takla,artistik patinaj, burgu...v.b...konularda Suleyman DEMİREL' den "el aldıgı" çok belli. Eee, ustad-ı azam olmak kolay degil......
03 Şubat 2014 20:08
19:48
 // Rasim DUMAN
Tam bir demagog,oportunist,omurgasız, ilkesiz,her devrin adamı,ruzgar gulu. Ama ne yaparsa yapsın, bu hususlarda "ustad-ı azam" olan Suleyman DEMİREL'i geçemez....
03 Şubat 2014 19:48
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler