YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül de 'Erdoğan' dedi!
30 Mart yerel seçimlerindeki hezimetinden sonra ortadan kaybolan Mustafa Sarıgül, Köşk seçimleriyle ilgili çarpıcı bir tahminde bulundu. Sarıgül seçimi Recep Tayyip Erdoğan'ın rahatlıkla kazanacağını söyledi.
Sarıgül de 'Erdoğan' dedi!
08 Temmuz 2014 / 13:02 Güncelleme: 08 Temmuz 2014 / 13:10

30 Mart yerel seçimlerinde CHP'nin İstanbul adayı olan Mustafa Sarıgül, Köşk seçimleriyle ilgili çarpıcı bir tahminde bulundu.

Daha önce çatı aday fikrine karşı çıktığını belirten Sarıgül, seçimlere az bir zaman kala İhsanoğlu'nun Erdoğan karşısında başarılı olamayacağını savundu.

"Kimse destek vermez" demişti

Yerel seçimlerde İstanbul'u Kadir Topbaş'a kaptıran Mustafa Sarıgül, uzun süre ortalarda görünmemişti. Cumhurbaşkanlığı seçim maratonunun başlamasıyla birlikte ortaya çıkan Sarıgül, Londra'da katıldığı bir konferansta, siyasi partilerin ilk turda ortak aday belirlemesine karşı olduğunu ifade etmişti.

Sarıgül, "Çatı aday zaten ikinci turda oluşuyor. Birinci turda her siyasi parti kendi adayını göstermesi lazım. Görüşlerini, düşüncelerini kamuoyuyla paylaşması lazım. Ülkemizde ortak aday ortada kalır. Ortak adayın sahibi olmaz. Ortak adaya kimse destek vermez" şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

Sarıgül'e hak verenler çoğaldı

CHP kulislerinde geniş yankı uyandıran bu açıklama sonrası Mustafa Sarıgül'e hak verenler kadar karşı çıkanlar da olmuştu. Ancak "Çatı Aday" olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nun açıklanması CHP içerisinde Sarıgül'e hak verenlerin sayısını artırdı. Seçim sürecinde CHP kulislerinin nabzını tutan Haberler.com, Sarıgül'ün "Çatı Aday" konusundaki tavrının değişmediği detayına ulaştı.

İhsanoğlu için tahminde bulundu

Kendisine yakın isimler sık sık bir araya geldiği öğrenilen Sarıgül'ün "Her siyasi partinin kendi adayını çıkarması gerektiğini en başından ifade ettim. HDP, MHP ve CHP seçmenleri birbirinden farklıdır. Şuanki adaylara baktığımız zaman Ak Parti'nin seçimi çok rahat kazanacağını söyleyebilirim. Sayın İhsanoğlu'nun yüzde 30-33 oy alacağını tahmin ediyorum" dediği öğrenildi.

Bozuk saat; Sarıgül
 // Mühr-ü Süleyman
Günaydıııınn gülüm !
RTE'nin karşısına ben olsam, BAHÇELİ, bahçesiz, KILÇIK'lı, kılçıksız, sarıgüllü, kırmızı güllü tüm adayların alayını birlikte aday ederdim,... hoş yine de dermanları yetmezdi ya !
Hani derler ya "bozuk saat bile günde iki kez doğru zamanı gösterirmiş" diye...
Bizim bozuk saat Sarıgül ise enteresan bir bozuk saat, her 5 yılda bir doğruyu gösterebiliyor
İkinci doğru için bi 5 sene daha beklememiz gerekecek anlaşılan
Hadi hayırlısı !...
08 Temmuz 2014 Salı 22:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler