YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül CHP'ye desteğini açıkladı!
Sarıgül CHP'ye desteğini açıkladı!
22 Haziran 2010 13:00
Türkiye Değişim Hareketi (TDH) lideri ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, parti kurmaktan vazgeçti.

Türkiye Değişim Hareketi Lideri Mustafa Sarıgül, parti kurmaktan vazgeçtiğini açıklayarak, "Bugünün şartlarında partimizi kurmayı doğru bulmuyoruz. Yurttaşlarımız Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki değişime bir fırsat tanımak istiyor. Biz de toplumdaki bu rüzgara fırsat vermek gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

Sarıgül, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. Türkiye'nin çok ciddi bir süreçten geçtiğini belirten Mustafa Sarıgül, "Benden beklediklerinizden çok, Türkiye cumhuriyetinin benden ve arkadaşlarımdan beklediklerini söylemek üzere huzurunuzdayım. Türkiye'miz şu anda bir dönüm noktasında. İktidar yoruldu. Türkiye'yi yönetmek son derece ciddi bir iştir. Türkiye bir deneme tahtası değildir. Bu artık böyle gitmez. Türkiye'miz, her gün gençlerimizin şehit olmasına daha fazla seyirci kalamaz. Bu inançla, uzun bir süredir arkadaşlarımla birlikte mücadele etmekteyiz" dedi

Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi'nin Türkiye'de değişim adına tarihi bir görev üstlendiğini belirterek, "Şimdi daha da önemli tarihi bir sorumlulukla karşı karşıyayız. Ülkemizin önünü açmak için yeni bir adım atmak zorundayız. Ülkemize duyduğumuz sorumluluğun gereği, Türkiye'nin bugün içinde bulunduğu koşulları dikkate alarak akan Mehmetçiğimizin kanını durdurmak, ülkemiz siyasetine yardımcı olmak ve siyasetteki değişim rüzgarlarına fırsat vermek için bugün bütün Türkiye'nin fedakarlık yapma günüdür. Bugün görevimiz, yurdumuzun geleceğini düşünmek ve buna göre davranmaktır. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığındaki Cumhuriyet Halk Partisi'nin yurdumuzda bir umut estirdiğini görüyoruz. Yurttaşlarımız Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki değişime bir fırsat tanımak istiyor. Biz, yurttaşlarımızın sesini dinliyoruz. Toplumdaki bu rüzgara fırsat vermek gerektiğini düşünüyoruz" diye konuştu.

Bu kararı, Türkiye'nin önünü açmak için aldıklarını ifade eden Mustafa Sarıgül, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu koşullarda, halkımızın vicdanına, yurttaşlarımızın senine, Türkiye Değişim Hareketi'ndeki gönüllülerimizin büyük bir kesiminin sesine kulak veriyoruz. Yıllardır büyük bir emekle büyüttüğümüz, Türkiye'nin her noktasında siyasi parti olarak örgütlendiğimiz şu ortamda, bugünün şartlarında partimizi kurmayı doğru bulmuyoruz. Türkiye Değişim Hareketi bugüne kadar Türkiye'nin önünü açan bir hareket olmuştur. Türkiye Değişim Hareketi düşünceleriyle ülkemiz ve yurttaşlarımıza hizmet etmeye devam edecektir. Ben ve arkadaşlarım, çok zor bir karar aldığımızın bilincindeyiz. Bu karar yurttaşlarımın beklentilerini ve Türkiye'nin geleceğini düşünerek alınmış bir karardır. Bireysel bir karar değil, toplumsal bir karar." (İHA)

BULGURU KORUDU !
 // BATUHAN
Sarıgül akıllı davrandı paçayı kurtardı yoksa güme gidecek bl.bşk.lığından olacaktı. Bu devam etseydi AKP nin birkaç oyu giderdi sonuç yine haklının işine yaradı !...
22 Haziran 2010 13:17
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler