YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül, CHP için son noktayı koydu
Sarıgül, CHP için son noktayı koydu
16 Eylül 2013 23:06
CHP’ye dönüşüne ilişkin tartışmalar devameden Şişli Belediye BaşkanıMustafa Sarıgül, yaptığı açıklamayla son noktayı koydu.

CHP’ye katılımınız için ya siz başvuracaksınız ya af çıkacak, kimbu adımı atacak?

İhraç kararının kaldırılması için ben, tüzüğün 38.maddesinin ‘J’ fıkrasının işletilmesini tercih ederim. PM toplanır, “Partimizden ihraç edilen şu şahısların alınmasını oyluyorum” denir, kabul edilir. Ondan sonra isteyen gider başvurusunu yapar. Genel başkan da tüzüğün bir başkamaddesini söylüyor. Problemyok, ikisi de olabilir.

Başvurunuz reddedilirse, başka bir parti arayışı olurmu?

Kırmızı çizgilerimvar. Sarıgül, başka parti veya yer aramıyor. Başvurumreddedilirse o sorununmuhatabı ben değilim, genel merkezdir. Ancak şunu unutmayın, Sarıgül gönüllerde bitmez.

Kılıçdaroğlu ile görüştünüzmü ya da görüşecek misiniz?

Gönülden gönüle yıllardır görüşüyoruz. Yoldaşız.Mücadele arkadaşıyız. Ama bire bir görüşmemiz olmadı. Kemal Bey çok iyi niyetli, demokrat bir lider. Habertürk TV’de benimle ilgili sorulara verdiği yanıtla bu işi bitirdi.

İstanbul’da seçilirseniz,Murat Karayalçın gibi belediyeyi bırakıp partinin başına geçeceğiniz doğrumu?

Büyükşehir belediye başkanı olursamhemen bırakıp gitmem. Başarılı olmak için çalışırım. İstanbul’da başarılı olursan zaten halk seni bir yere getirir.

Parti içinden gelen eleştirilerine ne diyorsunuz?

CHP’nin Gürsel Tekin’e de, Adnan Keskin’e de, Ercan Karakaş’a da,Mustafa Sarıgül’e de ihtiyacı var. Halk, sosyal demokratların kavgasından bıktı artık. Gün kavga değil, birlik olma, omuz omuza yürüme günüdür.

İstanbul için çılgın projeniz var mı?

Akılcı projelerimizin tamamı hazır. Bizimprojelerimiz açıklandığı anda herkes tebrik edecek.

İktidarı eleştirmediğiniz sitemine ne diyorsunuz?

AK Parti’yi eleştirmediğimdoğru değil. Rakiplerimi nasıl eleştireceğimi de iyi bilirim. Ancak belden aşağı vurmam. Nezaket ve zarafeti elden bırakmam. Yüzde 15 oy almak istiyorsan ağır eleştiriler yapabilirsin. Biz oyların yüzde 100’üne talibiz. Ona göre strateji izliyoruz.

İlçe belediye başkanlarını da sizmi belirlemek istiyorsunuz?

Kesinlikle doğru değil. Sarıgül, büyük yolculukta Ahmet,Mehmet hesabı yapmaz, Türkiye’nin hesabını yapar. Görevi de laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni şahlandırmaktır.

Hakkınızda dosyalar çıkarılacağı iddialarına ne diyorsunuz?

Bir tek soruşturma dosyamdahi yok. 14 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. Bunun 12 yılında AK Parti iktidarda. Tümyetkiler ellerinde. Dosyam vardı da, yarınmı çıkaracaklar? Siyaset adamlarının her şeyi şeffaf olmalı.

Çözüm sürecine ilişkin görüşleriniz nedir?

Ben olsamçözümsürecini 15 günde bitiririm. Önemli olan niyettir. Kimseyi ötekileştirmeden bu işi bitirmektir.

 

MİLLİYET

 

18:17
 // Oktay D Gezer
Hadi yörü gari Sosyete Gülü.CHP ağuşunu açmış seni bekleyo valla!Emme gene de mukayyet ol emi?Ne de ossa CHP de çakallar ,tilkiler ve de sırtlanlar pek çohtur,dimedi dime soora;baki selam!!!...
17 Eylül 2013 18:17
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler