YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül: Bu iddialar gerçek dışı
Sarıgül: Bu iddialar gerçek dışı
01 Ocak 2015 23:19
Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü'nün ''mafyayla tehdit edildiği'' iddialarıyla ilgili soruşturma başlatılmasına ilişkin, hakkındaki iddiaların gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Sarıgül yaptığı yazılı açıklamada, bazı internet haber sitelerinde, tehdit iddialarıyla ilgili soruşturma başlatıldığına dair haberlerin yer aldığına işaret etti.

Mustafa Sarıgül açıklamasında şunları kaydetti:

"Söz konusu iddialar, bayan İnönü’nün bir süre önce bir gazeteye verdiği röportajda ortaya attığı, gerçekle uzak yakın ilgisi olmayan suçlamalardır. Avukatlarım bu röportajın yayınlandığı gün hemen harekete geçerek İstanbul Adliyesi’nde yasal haklarımı korumak için gerekli müracaatı yapmışlardır. Bir kez daha bu iddiaların gerçek dışı olduğunu kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. Şahsımı yıpratmaya yönelik  karalama ve asılsız suçlamalara asla sessiz kalmayacağımı ve yasalar önünde gerekli cevabı vereceğimi kamuoyuna saygıyla duyururum."

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü'nün ''mafyayla tehdit edildiği'' iddialarına ilişkin resen soruşturma başlatmıştı.

SAVCILIKTAN SARIGÜL'E ŞOK HABERİ İÇİN TIKLAYIN

HAYRİ İNÖNÜ VE EŞİ İFADE VERDİ HABERİ İÇİN TIKLAYIN

AA

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler