YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül: 'Allah kimseyi usta olduktan sonra şaşırtmasın'
Sarıgül: 'Allah kimseyi usta olduktan sonra şaşırtmasın'
22 Ocak 2014 19:11
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı seçim çalışmalarına bugün Gaziosmanpaşa'da devam etti.

Gaziosmanpaşa'daki ikinci durağı Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi olan Sarıgül, mahalledeki seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı. Sarıgül burada toplanan kalabalığa seslendi. Kalabalık içindeki Caner adlı bir gence laf atan Sarıgül, " O sevgi kolay oluşmuyor Caner. O burada palavra atmayla olmaz.

15 sene çalışacaksın. Ondan sonra gençlik koluna gireceksin. Gençlik kolu başkanı olacaksın. Sonra ilçe başkanı olacaksın, Sonra da ilerleyeceksin" diye seslendi. " Bir dakika" diyerek kendisini dinleyen yaşlı bir kadına dönen Sarıgül sözlerini şöyle sürdürdü: Ablacım, ahan bu gençler istiyorlar ki hemen bir yere gelsinler. Ula oğlum, olmaz. Bu işin önce çıraklığı var. Sonra kalfalığı var. Sonra ustalığı var. Ama birşey söyleyeyim Allah kimseyi usta olduktan sonra şaşırtmasın.

Bak bir şey söyleyeyim. Çırak şaşırdı mı telafi edersin, Kalfa şaşırırsa dersin ki ' daha pişmemiş'. Ama usta şaşırırsa , o zaman şöyle dersiniz; 'Allah'ım insanları denemek için ya para verir, ya makam verir'. Paranız çok olabilir. Makamınız da yüksek olabilir. Adam olmazsanız ne işe yarar. Sarıgül konuşmasının ardından vatandaşların yoğun ilgisi altında mahalleden ayrıldı.

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler