YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saral'dan Aygün'e çok sert tepki
Saral'dan Aygün'e çok sert tepki
09 Aralık 2014 07:30
AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Milli Eğitim Şurası kararlarını eleştiren CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’e cevap verdi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Milli Eğitim Şurası kararlarını eleştiren CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’e tepki göstererek,” Hüseyin Aygün’e, cari olan yasaların hangisinin içerisinde dinin dayatıldığını doğrusu sormak isterim. İkincisi, mevcut yasalarımızın çoğu, CHP eliyle ve mütercim bir üslupla Hristiyan batıdan devşirilmemiş midir? Yasa Hristiyan ve batılı olunca çağdaş; Müslüman ve doğulu olunca gerici mi oluyor”dedi.

"Bir dönem de herkesi Atatürk düşmanı ilan etmişlerdi"

AK Parti Milletvekili Saral, “Bir dönemler kendinden olmayan herkesi Atatürk düşmanı olarak ilan eden ve kendi kurduğu düzeni, yaptığı düzenbazlığı Atatürk’ün kurduğu düzenmiş gibi dayatan CHP, hiçbir zaman milli vicdandan ruhsat alamamış, gecekondu bir yapılanmadır. Laiklik, çağdaşlık, modernite kavramlarıyla da mütemadiyen millet vicdanını kanatan bu yapı, milletin değerlerine ve ruh köküne düşmanlık için kurumsallaşmıştır” ifadesini kullandı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler