YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şanlıurfa'da gençler sordu, 'Ahmet Hoca' yanıtladı
Başbakan Davutoğlu, Şanlıurfa'da üniversiteli gençlerin merak ettiği soruları canlı yayında bir bir yanıtladı. Davutoğlu, Vodafone Arena'daki performansı için 'Biz Cumhurbaşkanımızla eskiden beri iyi paslaşırız' yorumunda bulundu.
Şanlıurfa'da gençler sordu, 'Ahmet Hoca' yanıtladı
12 Nisan 2016 / 01:19 Güncelleme: 12 Nisan 2016 / 03:54

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa'daki temasları kapsamında Habertürk'te yayınlanan Şimdi ve Burada adlı programda 250'yi aşkın gencin sorularını yanıtlıyor. Sosyal medya üzerinden açılan #AhmetHocaGençlerle etiketi üzerinden on binlerce vatandaş sorularını yöneltti.

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"Hoca olarak buradayım. Şanlıurfa'nın hikayesi, kendini kurtaran şehrin hikayesidir. Şanlıurfa'ya kendimi yakın hissediyorum. Her gelişimde aşık olduğum bu şehrin özelliklerini anlamaya çalıştım.

O an talimat verdim

Şanlıurfa Gençlik Kolları Başkanımız Sedat, İstiklal Madalya'sının arkasından gitmiş olabilir. Kendisi bana iletmişti, İstiklal Madalyası'nı. O saat itibariyle talimat verdim.

Bizi bölmek isteyenlerin karşısında gençlerimiz var. Şanlıurfa'nın mesajını gençlerimiz zihninden çıkarmasın. Gençler, şehirlerimizin hikayesine sahip çıkın.

Cumhurbaşkanımızla iyi paslaşırız

Buradan çıkıp sahaya gidebilirim. Arada oynuyorum. Lisede çok iyi futbol oynardım. Biz Cumhurbaşkanımızla eskiden beri iyi paslaşırız.

Sosyal medya yasakları

İletişimin geliştiği dönemde iletişim engellenemez. Dünyanın her yerinde terör olaylarından sonra yasaklar gelir. Paris saldırısından sonra kötü bir görüntü gördünüz mü? Biz de bazen bu durumlarda tedbirler alıyoruz.

Teröristlerin emellerine ulaşamamalarını da isteriz. O görüntülerin yayılması, o anda teröristlerin amaçlarına ulaşmaları için araç haline dönüşebiliyor. Yasin Börü'nün katledildiği kanlı eylemler silsilesinde sosyal medya üzerinden eylemlerin planlandığı oluyor.

Üniversitede ilk tercihim orasıydı

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ni yazdım. Sonunda ilk tercihime girdim. Hiç pişman değilim. Arzu ettiğim işi yaptım. Aşkla seversen o meslek seni iyi bir yere götürür.
Türkiye sadece geçen yıl 1 milyon kişiye iş imkanı bulduk. Çok genç bir nüfusumuz var. Koşarak nüfusumuza iş yetiştirmeye çalışıyoruz. Aziz Sancar örneği. Eğer aşk ile severseniz iş sizi bulur, sizi işi bulursunuz.

Murat Çetinkaya, güvenimizi kazanmış bir arkadaşımız

700 bine aşkın vatandaşımıza kamuda iskan hakkı vereceğiz. Merkez Bankası, ehliyet ve liyakatın öne çıktığı bir kurumdur. Erdem Başçı, görev süreci içerisinde çok önemli hizmetler yaptı. Çok kıymetli bir ekonomist ve akademisyendir. Aylardır Merkez Bankası Başkanı nasıl seçilecek diye pusuda bekleyenler var. Piyasalar ise güven unsuru olarak gördü. Murat Çetinkaya, güvenimizi kazanmış bir arkadaşımız. Erdem Bey'i OECD'ye Büyükelçi olarak göndereceğiz.

Bayrağımıza sığınmak için geliyorlarsa o bayrak ülkenin değerini yansıtır. Pasaportu sunmak da önemli. Güven içerisinde. Para da aynı. Eskiden Türk Lirası bu kadar değerli değildi.

Pazarlık konusu yapmayız

Türkiye, Suriye olamaz. Biz demokratik bir ülkeyiz. Suriye dediğimiz Mars değil. Aynıyız. Şam'da Halep'te yıkılan yerlerin imar edilmesi için yine bir gün biz el atacağız. Türkiye'nin güvenliğini kimseyle pazarlık konusu yapmayız.

(Yemenli öğrenciye) Türkiye senin vatanın. Bunu ailene de söyle, selamlarımızı da ilet. "

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler