YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şandır:O dönem görevinizi yapmadınız mı?
MHP'li Atılgan:Demokratik nizama bu şekilde müdahale etmek doğru değil
Şandır:O dönem görevinizi yapmadınız mı?
08 Mayıs 2009 / 14:45 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

MHP'den Yaşar Büyükanıt'a tepki

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın bir televizyon programında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.   


TBMM'de düzenlediği basın toplantısında partisi adına gündemi değerlendiren Şandır, ''O zaman sorarlar acaba o dönem görevinizi yapmadınız mı?'' şeklinde konuştu.


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Büyükanıt'ın açıklama yapmasını doğru bulmadığını söyleyerek, ''Bazılarının açıklama yapma, konuşma yapma hakkı yoktur'' ifadelerini kullandı.


Koruculuk sistemini Mardin olayını bahane göstererek kaldırmaya çalışmanın PKK'nın işine geleceğini söyleyen Şandır, ''Koruculuğun kaldırılmasını PKK istiyor. Koruculuğun kaldırılmasında Mardin olayını gerekçe yapmak, iyi niyetli bir yaklaşım değildir.'' diye konuştu.


MHP'nin asker kökenli milletvekili Kürşat Atılgan ise 27 Nisan e-muhtırasından ötürü Büyükanıt'ı eleştirerek, ''Demokratik nizama bu şekilde müdahale etmek de doğru değil. E-bildiriyi kişisel olarak yaptıysa da yanlıştır.'' dedi


Kürşat Atılgan, Büyükanıt'ın 27 Nisan e-muhtırası için ''ben yazdım'' şeklindeki açıklamalarını doğru bulmadığını ifade etti.


Atılgan şunları söyledi; ''Münferit yazdığı belli oluyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde münferit olarak bir olay Genelkurmay Başkanı da olsa topluma deklare edilmez. Kuvvet komutanlarıyla, olayın önü arkası, ne tür sonuçlar doğuracağı tartışılır ve ondan sonra topluma bildirilir, deklare edilir. Demokratik nizama bu şekilde müdahale etmek de doğru değildir."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler