YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Sandıkları patlatacağız"
Başbakan Erdoğan Erzurum'da seçmenin karşısına çıktı iddialı konuştu... Erdoğan, "Sandıkları patlatacağız" dedi..
"Sandıkları patlatacağız"
10 Haziran 2011 / 15:30 Güncelleme: 10 Haziran 2011 / 15:31

 AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Güç zehirlenmesi yaşamadık, bize yapılmış olanları biz hiç kimseye yapmadık, her gün milletin karşısına çıktık, milletin aynasında kendimize baktık'' dedi.

Erdoğan, partisince Erzurum İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

''Bu vatan bizim, bu bayrak, bu toprak, bu memleket bizim, hepimizin. 74 milyon, her birimiz, bu vatana aşkla, sevdayla kesinlikle bağlıyız'' diyen Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

''74 milyon, her birimiz, bu vatan için canımızı vermeye hazırız. Bu millet inanın asil bir millettir. Bu millet, tarihiyle, kültürüyle, medeniyetiyle büyük bir millettir. Şunu lütfen unutmayın bir zamanlar biz de millet hem nasıl milletmişiz, gelmişiz dünyaya millet, milliyet nedir öğretmişiz. Şunu unutmayın Erzurum işgale uğradığında, sadece Türkiye değil, dünyanın tüm Müslümanları gözyaşı döktü. Erzurum'a düşman girdiğinde, Saraybosna ağladı, Mostar ağladı, Açe ağladı, İslamabad, Dakka, Bağdat, Musul, Halep, Kahire ağladı. İşte bugün de dünyanın gözü bizim üzerimizde. İşte bugün de dünya  Erzurum'a bakıyor, Türkiye'ye bakıyor. Ortadoğu'nun, Balkanların sokaklarında, Kafkasya'nın dağlarında Türkiye'nin sesi yankılanıyor. Mazlumlar, mağdurlar umutla Türkiye'ye bakıyor. İşte onun için pazar var ya şu pazar çok önemli, son derece önemli. 12 Haziran, Erzurum için önemli, Türkiye için önemli. 12 Haziran, çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, emeklilerimiz, engelli kardeşlerimiz için, geleceğimiz için önemli. 12 Haziran, demokrasi için, özgürlük için, milletin artık kendi kendisine yapacağı yeni anayasa için önemli. 12 Haziran, çetelerle mücadele için önemli, yoksullukla mücadele için önemli.''

''SANDIKLARI PATLATACAĞIZ''

Bugün televizyonda izlediği bir habere değinen Erdoğan, ''Şu anda tutuklu CHP adayı. Zonguldak'ta maşallah evlere bol bol koliler dağıtılıyor. Kolilerin içerinde de kendi reklam  afişleri, büroşürleri, baya işi ilerletmiş başka ne yapsın para bol, imkan bol. Kendisi içerde ama dışarda da işte ücretli propanganistleri var. Ey CHP, sen busun bu. İşte burada, gerçek burada. Arşivlerin dili olsa da söylese. Sevgili Erzurumlu kardeşim, Dadaşım benim. 12 Haziran'da sandığa git, hür vicdanınla, elini vicdanına koyarak oyunu kullan. 12 Haziran'da Türkiye'ye oy ver, geleceğimize oy ver, istikrara, istikbale oy ver'' diye konuştu.

Vatandaşlara ne diyoruz, kaç, 6-0'a var mıyız'' diye soran Erdoğan, ''Ne yapacağız, şurada bir yarın kaldı. Buradan ayrılacağız, kapı kapı dolaşmaya var mıyız  Telefonlara sarılmaya var mıyız  Sandıklara sahip olacağız. Sandıkları patlatacağız. Oy pusulasının birinci sırasında ne var  Ampulün altına evet mührünü basmaya var mıyız  Sizin eliniz diliniz dert görmesin, Allah gücünüze güç katsın'' dedi.

''GÜN KENDİMİZİ MİLLETİN HUZURUNDA HESABA ÇEKTİK''

 Erdoğan, alandaki bir pankartı göstererek, ''Şurada yazıyor, yazıyor, okuyorsunuz değil mi  Bana cevap veriyor, bana cevap vereceğine dünün medyasına cevap ver. Arşivler konuşuyor. Ama onun malum 'Dün dündür, bugün bugündür' neyse geçelim vakit kaybetmeyelim'' diye konuştu.

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Şunu sizlere bir kez daha gönülden söylüyorum, yürekten söylüyorum, tüm samimiyetimle söylüyorum. 14 Ağustos 2001'de, biz bu yola çıkarken, nereyle çıktık  Erzurum'la çıktık. Hangi Meydan'da çıktık  Yine bu meydanda çıktık. Bu meydan işte bu işin başlangıcıydı. Biz bu yola milletle çıktık. Bu ülkenin yoksul çocuklarını bir an olsun aklımızdan çıkarmadık. On yıllar boyunca oluşmuş yoksulluğu, sefaleti, terk edilmişliği, ihmali bir an olsun aklımızdan çıkarmadık. Ve asla şımarmadık, kibire, gurura, büyüklenmeye, böbürlenmeye asla prim vermedik. Biz, hiç kimseye tepeden bakmadık. Biz, sizlere efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Güç zehirlenmesi yaşamadık, bize yapılmış olanları biz hiç kimseye yapmadık. Her gün milletin karşısına çıktık, milletin aynasında kendimize baktık. Her gün kendimizi milletin huzurunda hesaba çektik. Çünkü, hesaba çekilmeden kendinizi hesaba çekeceksiniz.'' (AA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler