YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sandık görevlilerine büyük sorumluluklar düşüyor
Sandık görevlilerine büyük sorumluluklar düşüyor
22 Mart 2014 06:18
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimlerde tüm siyasi partilere ve adaylarına başarılar dileyerek, seçimlerde sandık görevlilerine büyük sorumluluklar düştüğünü söyledi.

Iğdır'da, partisince Belediye Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimlerde tüm siyasi partilere ve adaylarına başarılar diledi.

Seçimlere 25 partinin katılacağını hatırlatan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Demokrasimizin vazgeçilmez unsurları olan siyasi partilerimizden birisi MHP'dir. MHP, kuruluşunun 45'inci yıl dönümünü kutlamaktadır. Böyle önemli bir yıl dönümünde seçimlere katılmaktadır.

MHP, ülkenin gelenekli ve köklü bir siyasi kurumu olarak Türk siyasetinde herkesin hayranlıkla baktığı güzide bir yeri olan siyasi partidir. MHP, önce Ankara ve Kayseri, sonra İstanbul olmak üzere milletiyle buluşmuş, tanışmış ve bütün siyasi partilerden önce hazırlıklarını tamamlayarak yola çıkmıştır. Bugün gelinen mesafe, zaferi işaret etmektedir. Yerel seçimler, aynı zamanda milli iradenin geleceğinin yeniden belirlenmesi için hayırlı bir başlangıçtır.

Seçimlerde sandık görevlilerine büyük sorumluluklar düşmektedir. Geçmiş dönemlerden edindiğimiz tecrübeye dayanarak sandıklarda sayım sırasında önemli oyunlar oynanmaktadır. Eğer bir an ihmal gösterseniz birisi gelse sayılan oyların başına veya sonuna bir ilave yapmış olsa 10 bin oy, sayımda tutanaklara 110 bin oy olarak geçer. Bu, önemli bir rakamdır. Bazı sandıklarda bu tekrarlanırsa seçimi, emeği olmayan, çalıntı bir ruhla haksız rekabetle birileri kazanır, kazandıktan sonra hileyi alışkanlık haline, çalmayı alışkanlık haline getirir, Türkiye'yi soyup soğana çevirir. Bu yüzden dikkat etmeniz gerekiyor."

"Açlık sınırı demek, her akşam aç yatmak demektir"

Bahçeli, Türkiye'de 44 milyon kişinin yoksulluk, 13 milyon vatandaşın da açlık sınırının altında yaşadığını savundu.

AK Parti hükümetleri döneminde, Türkiye'de insanların sadece açlıkta birlik olduğunu ileri süren Bahçeli, şunları kaydetti:

"Açlık sınırı ne demek? Açlık sınırı demek, her akşam aç yatmak demektir. Açlık sınırı, evdeki çocukların isteklerini yerine getirememenin üzüntüsü demektir. Açlık sınırı, evdeki hanımefendinin, 'Bir elbise de bana al getir' diyerek, eşinin getiremediği acı gündür. Açlık sınırı, bir yevmiye ile çalışan, üç gün aç yatan, üç gün çalışmışsa o gün bayram eden bu milletin aziz evladıdır. Doğulusu, batılısı, güneyde veya kuzeydeki de odur. Hangi etnik grupta olursa olsun, hangi mezhepten olursa olsun, odur. Onlar bu milletin aziz evlatlarıdır. Bu AKP iktidarı döneminde sadece açlıkta birlik olmuşlardır. Açlık sınırının artması nedeniyle aile huzuru bozulmuş, kadın cinayetleri ile boşanmalar da buna bağlı olarak artmıştır."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler