YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Sanatçının siyasette ne işi var?' sorusuna öye bir cevap verdi ki...
AK Parti İstanbul milletvekili adayı sanatçı Uğur Işılak, 24 Ankara Haber Müdürü Melik Yiğitel'in 'Siyasette ne işiniz var' şeklindeki sorusuna net cevap verdi.
'Sanatçının siyasette ne işi var?' sorusuna öye bir cevap verdi ki...
16 Nisan 2015 / 08:06 Güncelleme: 16 Nisan 2015 / 09:17

Sanatı bırakmak mümkün değil ancak eski yoğunlukta yapmak mümkün olmayacak

Sanatsız bir hayat düşünemiyorum. Ben 6-7 yaşından beri sanatın içindeyim ama siyasetin içinde değilim. Dolayısıyla 30 küsür yıllık bir aşinalık var. Sanatı bırakabilmek mümkün değil ama eski yoğunlukta sanat yapabilmek de mümkün olmayacak. Belki haftanın 1-2 günü yine sanata ayıracağız ama diğer günler yine siyasetin, halkın içinde yani sahada olacağız.

Sanatçının siyasette ne işi var?

Ben de şöyle sorayım o zaman. Bir avukatın siyasette ne işi var? Bir askerin siyasette ne işi var? Bir savcının, bir iş adamının, bir akademisyenin siyasette ne işi var? Oradan yola çıkarsanız siyasete kimseyi yakıştıramazsınız. Hiç kimsenin siyasete girmemesi, olduğu yerde kalıp işine devam etmesi gerekir. Burada bir meslek ayrımı var mı? Yok.. Herkes siyasete girebiliyor mu? Girebiliyor.. Sanat dili dikkat, sanat dili rikkat dilidir. Sanat dili estetiktir, renktir, ahenktir, nefestir.. Allah aşkına bunu temsil edecek kaç tane adamımız var TBMM'de?

 

TİME TÜRK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler