YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sanatçıları yerden yere vurdular, AK Parti de dayanamadı
Sanatçıları yerden yere vurdular, AK Parti de dayanamadı
15 Temmuz 2014 07:05
Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan'ın vizyon toplantısına katıldıkları için eleştirilere maruz kalan sanatçılara bir destek de AK Parti Sosyal İşler Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ'dan geldi.

Vizyon Belgesi Toplantısı'na katılan sanatçı ve sporculara yönelen nefrete AK Partili Özdağ'dan tepki: Sosyal medyadaki ifadeler nefret suçu

AK Parti Sosyal İşler Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı Adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Vizyon Belgesi tanıtım toplantısına katılan sanatçı ve sporculara yönelik ağır eleştirileri değerlendirdi:

Atatürk'lü cevap: Sanatçılar ve sporcular topluma mâl olmuş, kolay yetişmeyen kişilerdir. Bu nedenle sanatçı ve sporcu kardeşlerimizi kimsenin dışlamaya hakkı yok. Başbakanımız'ın toplantısına katılan sanatçı ve sporculara yönelik ağır ifadeler kullanan kesimlere, Atatürk'ün "Sanat damarları kopmuş bir milletin hayat damarları kopmuş demektir" sözünü hatırlatmak istiyorum. Sosyal medyada ağır ifadelere mağruz kalan sanatçı ve sporcularımıza karşı nefret suçu işlenmektedir.

Hepimizin ortak değerleri: Bu sanatçılar Ekmeleddin İhsanoğlu'nun toplantısına da gidebilirler çünkü sanatçıların ideolojileri olmaz. Sanatçılar milletin ortak değerleridir. Herkesin olduğu gibi sanatçıların da kendi fikirleri, partileri olabilir. Ama sanatçılar üzerinde hakimiyet kurarcasına mahalle baskılarıyla hiç kimse bir yere varamaz. Bu kesimler istiyorlar ki sanatçılar Recep Tayyip Erdoğan'ı sevmesin, Başbakan'ın davetine icabet etmesin.

Hakaret kabul edilemez

Akşam gazetesi sanatçılara yönelik saldırıyı uzmanlara sordu. Prof. Dr. Süheyl Donay, “Bu sanatçıların eleştirilmesi tamam ama hakaret kabul edilemez” dedi. Sosyolog Ferhat Kentel, “Bu millet değil miydi Ahmet Kaya’ya küfreden!” şeklinde yorum getirdi. Psikiyatrist Doç. Dr. Armağan Samancı “İnsanların istedikleri insanlar ile görüşme ve arkadaşlık yapma hakkı vardır” diye konuştu.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler