YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sanatçılar barış isterken PKK'yı eleştiremedi
Yaşanan terör olayları sonrası barış isteyen bazı sanatçılar, terör örgütü PKK'ya yönelik eleştiride bulunamadı.
Sanatçılar barış isterken PKK'yı eleştiremedi
23 Ağustos 2015 / 08:45 Güncelleme: 23 Ağustos 2015 / 08:47

Terör örgütü PKK'nın Suruç olaylarından sonra başlayan hain saldırıları sonrası 45 günde 55 asker şehit oldu. Yaşanan terör olaylarının artmasına bazı sanatçılardan tepki geldi.

PELİN BATU: ÜLKEM YANIYOR

Yaşananları "Ülkem yanıyor" diyerek özetleyen Pelin Batu,  "Bir kesimin diğer kesime vurduğunu, nefret söyleminin dillendirildiğini ve çok tehlikeli bir oyun oynandığını görüyoruz" diye konuştu.

"BARIŞ İÇİN ASKERE GİTMEYİN"

Sinema eleştirmeni Meltem Savcı, konuyla ilgili;"Oyunculuğumun yanı sıra, oğlunun adını Barış koyan ve çocuğunun askere gitmesini istemeyen anti militarist bir anne olarak tabii ki savaşa, savaşlara karşıyım. Vatan sağolsun, bir oğlum daha olsa onu da yollarım' diye haykırmaktan vazgeçin demek isterim" dedi.

Dansçı-koreograf Zeynep Tanbay ise, AKP'nin HDP'nin barajı geçmesini hazmedemediği için ülkeyi savaş alanına çevirdiğini söyledi.

PKK'YA ELEŞTİRİ YOK

Sanatçıların barış çağrılarında terör örgütü PKK'ya yönelik tek bir eleştirinin olmaması da dikkat çekti.

Pelin Batu: Ailecek HDP'ye oy verdik haberi

 // neslihan
Dinsiz imansız olduklari icin her halt beklenir...
22 Temmuz 2016 00:24
 // Hayrettin pasa
Iki koyunu gudemeyen viskisini yudumlayip hdp ye oy veren su vatana bir civi cakmayan bu insanlar asalak olarak ulkemizde yasiyorlar siz kim sanatcilik kim .umut kardesim hakkari bizim ulkemizi terk etsinler defolun ilk ucakla parasi benden...
23 Ağustos 2015 22:54
sanatcımı
 // me
bunlara bir de sanatcı deyip bir sıfat vermeye çalışlıyor. kendilerine ne derlerse desinler halleri ortada . yazıkkkk...
23 Ağustos 2015 Pazar 21:03
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler