YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Samimiysen gel çözelim"
"Türban sorununu biz çözeriz" diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu'na seslenen Erdoğan, "Eğer dürüstsen ve samimiysen 13 Eylül gününden daha erkeni yok. Gel bu işi halledelim" dedi
"Samimiysen gel çözelim"
01 Eylül 2010 / 07:52 Güncelleme: 01 Eylül 2010 / 08:21

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ'da yaptığı mitingde, "Türban sorununun biz çözeriz" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek, "Eğer dürüstsen ve samimiysen 13 Eylül gününden daha erkeni yok. Gel bu işi halledelim" dedi.

Milletten yüz bulamayanların çetelerden medet umduklarını ifade eden Erdoğan, "Darbe senaryolarına bunların çanak tutması boşuna değil. Bunların 27 Nisan bildirisinin altına imza atmaları boşuna değil" diye konuştu. Tekirdağ'da Cengiz Topel Meydanı'nda halka seslenen Erdoğan, futbol takımı tutar gibi siyasi parti tutulamayacağını söyledi.. Erdoğan, muhalefetin, şimdi de başörtüsü meselesine el attığını belirterek, "Şimdi de, 'başörtü meselesini ben hallederim' diyor. 'Tasarımcıya gönderdik' diyor. Rengini belirleyeceklermiş, çene altından mı bağlansın onu belirleyeceklermiş. Sen bunu diğer kızlarımız için de aynı şekilde belirliyor musun. Onlar için de şalvar mı olsun, askılı mı olsun, askısız mı olsun diyor musun. Onun da siparişini verdin mi. Eğitim özgürlüğünü, inanç özgürlüğünü konuşuyoruz. Eğer dürüstsen ve samimiysen 13 Eylül gününden daha erkeni yok. Gel bu işi halledelim. İnsanın ağzından söz bir kere çıkar" dedi.

MENDERES DÖNEMİ
Erdoğan, şöyle konuştu: " Bunlar siyasi tarihlerinde ilk kez Ankara'dan dışarıya çıktılar. Onu da bizim zorlama ve teşviklerimizle yaptılar. Anadolu'yu bunlar daha yeni keşfediyorlar. Trakya'yı bunlar daha yeni görüyor. Buraların eski halini bilmezler. Rahmetli Adnan Menderes geldi, tamtakır durumdaki hazineyi doldurdu. Bunlar darbe ile gelip merhumu malum idam ettiler, sonra da hazineyi boşattılar. Şimdi de o merhum Menderes dönemindeki Trakya'yı arıyorum, demokrasi aşığı Trakya'yı arıyorum, özgürlüklere âşık olan Trakya'yı arıyorum. Rahmetli Özal geldi, Türkiye'ye o da bir dönem yaşattı, bir çağ atlattı adeta. Türkiye'yi adeta ardından geldiler, yağmaladılar. Türkiye ekonomik olarak şu anda tarihinin en parlak dönemini yaşıyor." (Sabah)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler