YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şamil Tayyar'dan Engin Alan hakkında bomba açıklama
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, 'Engin Alan'ın Öcalan'ı getiren MİT uçağının içinde olduğunu ispatlasınlar milletvekilliğinden istifa ederim' dedi.
Şamil Tayyar'dan Engin Alan hakkında bomba açıklama
23 Ekim 2013 / 08:28 Güncelleme: 23 Ekim 2013 / 08:37

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar MHP'nin Balyoz davasında yargılanıp hapse mahkum olan tutuklu milletvekili Engin Alan hakkında çok çarpıcı bir iddiada bulundu.

Şamil Tayyar 'Engin Alan Abdullah Öcalan'ı Kenya'dan getiren uçağın içinde yer aldığı sözü yalandır. Bunu ispatlasınlar milletvekilliğinden istifa ederim' dedi.

Tayyar sözlerine şöyle devam etti: 'Engin Alan'la ilgili anlatılan kahramanlık hikayeleri bir yalandır. Engin Alan Abdullah Öcalan’ı Kenya’dan getiren MİT uçağında bulunan bir komutan değildir. Bunu ispat eden biri varsa ben bugün partiden istifa ederim. Milletvekilliğini bırakırım, istifa ederim.

Bir kez daha söylüyorum bunu ispatlasınlar bugün milletvekilliğini bırakmaya hazırım. Eğer bunu yapamıyorsanız namertsiniz. Olmayan bir yalan üzerinden bir efsane oluşturacaksınız sonra bu zavallı inançlı kesimi de buna inandırmaya çalışacaksınız. Engin Alan görevde olduğu sürede muhafazakar kesime zulüm eden bir komutandır. Bu numarayı hiç kimse yemez.

Eğer MHP Engin Alan'ı partiden ihraç etmezse suça ortak olur. Suçluyu ve suçu korur. Suç nedir darbedir. Milliyetçi Hareket Partisi de darbecilik suçuna ortak olur. Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı bununla ilgili bir işlem başlatabilir.

Engin Alan Milletvekili adayı yapıldığı zaman cezaevinde bulunuyordu. MHP'de tıpkı CHP ve BDP gibi tutuklu birini aday göstererek Meclis'e taşımak istedi. Şimdide bunu bir krize dönüştürmeye çalışıyorlar. Alan şimdi hukuk önünde bir darbecidir. Yargıtay'da kararı onadı. Siz bu saatten sonra bu kişiye sahip çıkarsanız bu suça ortak olmuş olursunuz.

 

00:21
 // Kendinize bakin
Pkk ile her türlü anlaşmalari yaptiniz birde çikip konuşuyorsunuz. Terör bitmiş, siz onu külahima anlatin. Terör demek sadece askerin şehit olmasi demek değildir. Pkk mezarliğinin açilmasi terördür, sokakta eyldm yapilmasi terördür, askeri araç yakilmasi terördür, insanlarin pkk tarafindan kaçirilmasi terördür, bdp nin vepkk nin yaptiği tehditler terördür, daha neler neler... Türbani beraber çözelim diyen mhp dir, buna yaklaşmayan akp dir. 11 yildir iktidardasiniz türbani çözmediniz, çözmeyerek 10 yil tesettürlü karxeşlerimize zulüm ettiniz. Türban meselesini pkk tavizlerine kadar beklettiniz. Inançli kardeşlerimize eziyet çektirdiniz....
24 Ekim 2013 00:21
YSK niye izin verdi
 // Yahya RAMİ
Burada asıl önemli sorun bence bu tür kişilere YSK'nın nasıl aday olabilir izni verebildiğidir. Madem seçildiklerinde milletvekili olamayacaklar o zaman YSK bu kişilere nasıl adaylık izni veriyor. Bu izah edilmesi gereken önemli bir husus......
23 Ekim 2013 Çarşamba 09:43
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler