YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şamil Tayyar'dan CHP'li Aygün'e eleştiri
Şamil Tayyar'dan CHP'li Aygün'e eleştiri
15 Ocak 2013 16:57
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, CHP’li Hüseyin Aygün’ün PKK’lı Sakine Cansız’ın yakınlarına taziye ziyaretinde bulunmasını eleştirdi.

 

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, CHP’li Hüseyin Aygün’ün PKK’lı Sakine Cansız’ın yakınlarına taziye ziyaretinde bulunmasını, “Hüseyin Aygün CHP içerisinde PKK ile bağlantısı olan isimlerden birisi ve izlediği yol ve yöntemle de CHP’yi kendi güzergahına çekmek istiyor. Aygün’ün uyguladığı politikalar sanki CHP ile PKK arasında bir gönül köprüsü kurmaya yönelik bir girişim gibi görünüyor” sözleriyle değerlendirdi.  
 
AK Parti’li Şamil Tayyar, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün, Paris’te öldürülen PKK'lı Sakine Cansız'ın yakınlarına taziye ziyaretinde bulunmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Hüseyin Aygün’ün  PKK tarafından Tunceli’de misafir edildiği zaman bunu ilk deşifre edenlerden birinin kendisi olduğunu hatırlatan Tayyar, “O zaman bize çok ciddi reaksiyon gösterildi. Biz bunun bir kaçırma eylemi olmadığını, tam aksine PKK’nın birçok amacı kendi içinde barındıran bir misafir etme girişimi olarak değerlendirmiştik. Zaman bizi haklı çıkardı” dedi.
 
Tayyar, Hüseyin Aygün’ün açıklamaları ve teröristlere yaptığı güzellemeler, arkasından da PKK’nın kurucu kadrosundan Sakine Cansız’ın taziyesine gitmesinin bu ilişkinin duygusallıkla sınırlı kalmadığı, çok eskiden beri devam eden farklı bir bağlantının olduğunu gösterdiğini söyledi.
 
Bu konuda en iyi değerlendirmeyi Aygün’ün mensubu olduğu CHP’nin yapacağını belirten Tayyar, “Hüseyin Aygün CHP içerisinde PKK ile bağlantısı olan isimlerden birisi ve izlediği yol ve yöntemle de CHP’yi kendi güzergahına çekmek istiyor. Zaman zaman Kemal Kılıçdaroğlu da buna yenik düşüyor, zaman zaman mesafe koymaya çalışıyorlar. Dolayısıyla CHP’nin politikalarındaki bu inişli çıkışlı gerilimli hat biraz da Hüseyin Aygün’den kaynaklanıyor” dedi.
 
Hüseyin Aygün’ün uyguladığı politikalar, izlediği yol ve yöntemin sanki CHP ile PKK arasında bir gönül köprüsü kurmaya yönelik bir girişim gibi göründüğünü ifade eden Tayyar, “Tunceli’de misafir edilmesi de zannediyorum ki bu girişimin en önemli merhalelerinden biri olarak görmek ve değerlendirmek  gerekir. Zaman içerisinde Hüseyin Aygün’ün benzer girişimleri olursa da hiç kimse için sürpriz sayılmasın” dedi.
 
 
 
İHA
 
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler