YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şamil Tayyar'dan bomba Sarıgül yorumu
Bir televizyon programında, AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, yine çok tartışılacak iddialarda bulundu.
Şamil Tayyar'dan bomba Sarıgül yorumu
27 Ocak 2014 / 11:00 Güncelleme: 27 Ocak 2014 / 14:57

Seçim yarışında kendisinden emin olan Mustafa Sarıgül'ün, "Deprem olacak, sarsılacaklar" sözlerine Tayyar, "Deprem olacağı kesin. O zihninde bir deprem yaşayacak" karşılığını verdi.

CHP'nin Sarıgül'e çok büyük kazık attığını savunan Tayyar, "Hem Şişli Belediyesi'ni kaybecek hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni kaybedecek" dedi.

"Şişli'de kalsaydı kazanırdı"

"Eğer Şişli'de kalsaydı büyük bir ihtimalle kazanırdı" diyen AK Partili Tayyar, "Şimdi kaybetmiş olacak. Zaten Büyükşehir'i kazanma ihtimali yok" ifadesini kullandı.
Tayyar, iddiasını şu açıklamalarla savundu:

"Sarıgül, siyasi mevta olacak"

"30 Mart'tan sonra zannediyorum bir genel başkanlık yarışı olacak. Onun içinde psikolojik sınır yüzde 36.5'tur. Yani Sayın Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olduğu zaman yüzde 36,5 civarında bir oy almıştı. Kılıçdaroğlu'nun aldığı oyu geçerse Mustafa Sarıgül'ün CHP'de genel başkanlık yolu kısmen açılabilir. Ama ben her şeye rağmen Sarıgül'e bu fırsatın doğmayacağını düşünüyorum. Sarıgül bir projedir. Ama bu projeyi hazırlayan senaristlerin bunu hayata geçirmesi zor. Bu seçim Sarıgül açısından hem Ankara yolculuğu hem Büyükşehir hem de Şişli bakımından üçlü bir kayıp olacak ve artık 30 Mart sonrası siyasi mefta olarak hafızalarda yer alacaktır"

SON GÜL SOLDU
 // erdal erdal
evet öyle anlaşılıyor ki chp dünden istanbul da kazanamayacağını anlamış.yoksa bu süs bitkisi bile diyemeyeceğim bir 2.chp beyfendisini aday göstermezdi. kılıçdaroğlu yaman şut çekti sarıgüle. 30 marttan sonra chp de büyük kavgalar yaşanacak kim bilir...
27 Ocak 2014 Pazartesi 16:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler