YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şamil Tayyar'dan bir bomba iddia daha
Şamil Tayyar'dan bir bomba iddia daha
07 Ağustos 2013 20:40
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Ergenekon kararlarını yorumlarken müebbet hapse çarptırılan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ile ilgili bomba bir iddiada bulundu.

Beyaz TV'de katıldığı "Basın Kulisi" programında Ergenekon Kararlarına değerlendiren AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, 2008 yılında AK Parti'ye açılan kapatma davasında o dönem Kara Kuvvetleri Komutanı olan İlker Başbuğ'un aktif ve etkin bir rol oynadığını savundu.

Ergenekon terör örgütünün amacına ulaşmış olsaydı muhtemelen AK Parti diye bir partinin şu anda iktidarda olmayacağını dile getiren Tayyar, "Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de muhtemelen cezaevinde olurdu. Biz ise hangi çukurda olurduk kimbilir" dedi.

AK Parti'ye açılan kapatma davasında İlker Başbuğ'un etkin ve aktif olduğunu iddia eden Şamil Tayyar, "Yüzde 50 oy almış bir partiyi google'dan taradıkları sözde delillerle kapatmaya kalktılar." şeklinde konuştu.

Tayyar, sunucunun "Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt'ün nasıl bir rolü vardı sizce?" sorusuna da, "Paksüt, dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ'la çok yakındı. Kapatma davasında çok aktif rol aldı.

Talimatı veren de İlker Başbuğ'du. Ben İlker Başbuğ'un AK Parti hakkında kapatma davasında çok aktif ve etkin rol aldığını düşünüyorum. Süreci Paksüt'le götürmeye çalıştı. Hem Kara Kuvvetleri Karargahında hem de özel bir iki yerde görüşmeler yaptılar."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler