YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şamil Tayyar: Sürprizlere hazır olun
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, paralel yapıya yönelik açıklamalarda bulundu. Tayyar, önümüzdeki günlerde daha büyük operasyonların geleceğini söyledi.
Şamil Tayyar: Sürprizlere hazır olun
18 Aralık 2014 / 09:00 Güncelleme: 18 Aralık 2014 / 15:29

14 Aralık operasyonuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Tayyar, bu operasyonun o kadar büyütülmemesi gerektiğini belirterek, ’paralel yapıyı’ tümden deşifre edecek daha büyük operasyonların olacağını söyledi. Sürprizlere hazır olunmasını isteyen Tayyar, "Turpun büyüğü heybede" diye konuştu.

İtirafçının verdiği bilgiler çok önemli

Tayyar, bu büyük operasyonların fitilini ateşleyecek kişinin de ‘paralel yapı’ içinden üst düzey bir itirafçı olduğunu belirterek, “İtirafçı önemli bir isim, cezaevinde değil, emniyetle ilgili gelişmeler içinde yer alan bir isim. Verdiği bilgiler çok önemli” ifadesini kullandı.

İtirafçı Hüseyin Gülerce değil

İtirafçının Hüseyin Gülerce olmadığını vurgulayan Tayyar, “Hala ’paralel yapının’ içinde ve çok önemli katkılar sunuyor. Daha çıkacak çok şeyler var, göreceksiniz yeni sürprizlere hazırlıklı olun” diye konuştu.

“Kılıçdaroğlu ile gizli kayıt olabilir”

Tayyar, 14 Aralık operasyonunun ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun takındığı tavrı da eleştirdi. Ana muhalefet liderinin paralel yapının yanında yer almasının altında gizli kayıtlar olabileceğini iddia eden Tayyar, şunları kaydetti:

“Bu kadar desteğin başka bir izahı olamaz. Cemaat mensupları bile Kılıçdaroğlu’nun kendilerini bu kadar savunmasından dolayı şaşkın. Bu aşkın bir sebebi olmalı.”

“Fuat Avni tek kişi değil”

Tayyar, internet fenomeni Fuat Avni’nin kim olduğuna ilişkin ise, “Fuat Avni, paralel yapının operasyon karargahı yurtdışından kontrol ediliyor. Birden fazla kişi tarafından kontrol ediliyor. Tek bir kişiden söz etmek mümkün değil” iddiasında bulundu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler