YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Saldırı olursa püskürtürüz!"
Kadın milletvekillerinin başörtüsüyle Meclis'e gelmeleri konusundaki tartışmalar hakkında konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, “Eğer saldırıya geçerlerse biz de saldırıyı püskürtürüz” dedi.
"Saldırı olursa püskürtürüz!"
30 Ekim 2013 / 15:30 Güncelleme: 30 Ekim 2013 / 15:46

Elitaş, sorularını yanıtlarken, hacca giden AK Parti'li bazı kadın milletvekillerinin başörtüsüyle Meclis'e gelmeleri konusundaki tartışmaları değerlendirdi.

Bazı kadın milletvekillerinin "başörtüsüyle Meclis'e gelmelerinde sakınca olup olmadığını" kendilerine sorduğunu belirten Elitaş, "Biz de grup olarak sakınca olmadığını kendilerine söyledik" diye konuştu.

Üç kadın milletvekilinin Genel Kurul'a yarın geleceğini ifade eden Elitaş, "TBMM Genel Kurulu'nda bizden yana bir gerginlik olmaz. Usul tartışması açılırsa yanıtını veririz. Eğer saldırıya geçerlerse biz de saldırıyı püskürtürüz.

Esasında partilerin bu konuda mutabakatı var. Üç parti de bu konuda sorun olmadığını ifade ediyor. Çarşaflı kadınlara rozet takan CHP, başörtülü milletvekilinin Meclis'e girmesini içine sindiremiyorsa ikiyüzlülük yapıyor demektir" görüşünü savundu.

 

AA

 

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler