YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saklı fotoğraflar ortaya çıktı
27 Mayıs darbesinin ardından idam edilen merhum Başbakan Adnan Menderes'in bugüne kadar hiç yayınlanmamış fotoğraf albümü ortaya çıktı.
Saklı fotoğraflar ortaya çıktı
28 Ekim 2009 / 16:54 Güncelleme: 28 Ekim 2009 / 17:06

 26 Ekim 1955'te tren garı açılış törenine katılmak üzere geldiği Muş'ta çekilmiş fotoğraflar, dönemin valisi Vefki Ertür tarafından albüm haline getirilerek Demokrat Parti 9. Dönem milletvekili Kemal Zeytinoğlu aracılığıyla Menderes'e ulaştırılmış. Muş'un Adnan Menderes ile tarihî günlerinden birini yaşadığını belgeleyen fotoğraflar, Ankara'da görev yapan bir PTT görevlisi sayesinde günümüze ulaştı.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Postacı Ali Koşu, büyük hayranlık beslediği devrik Başba-kan'ın eşyalarını yakanlar arasında bulunan arkadaşlarına rica ederek fotoğrafları kurtarmış. 10 yıl önce hayatını kaybeden PTT görevlisinin kızı Saniye Koşu, bugüne kadar gün yüzüne çıkmamış fotoğrafları, saklı bulunduğu sandıktan Zaman için çıkardı. Koşu, 19 fotoğrafın yer aldığı albümün kurtarılmasını şöyle anlattı: "Babam yıllarca PTT'nin Kızılay Şubesi'nde görev yaptı. Siyasetle fazla ilgilenmezdi.

Ancak Adnan Menderes'i çok severdi. İdam edilirken eşyalarını yakanlar arasında bulunan arkadaşlarından Menderes'ten kendisine bir hatıra bırakmalarını rica etmiş. Israrlı talepleri sonuç verince sadece bu fotoğraf albümünü kurtarabilmiş.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler