YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sakık: Onun adı hukuk olmaz
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Muş Milletvekili Sırrı Sakık, ''Siz kendi hukukunu koyarsanız bunun adı hukuk olmaz. Bakın bu ülkede hukukun nasıl uygulandığını hepimiz biliyoruz'' dedi.
Sakık: Onun adı hukuk olmaz
28 Mart 2010 / 22:22 Güncelleme: 28 Mart 2010 / 22:29

Sakık, bir düğün salonunda yapılan BDP'nin Muş İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ'un 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk'in suçunu görmezden geldiğini ve ona kefil olduğunu iddia etti.

Ülkedeki mevcut hukukta eksikliklerin olduğunu savunan Sakık, yeni anayasa paketinde de Kürtlere yönelik iyileştirmenin olmadığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Siirt'te, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de Şanlıurfa'da puşi taktığına dikkat çeken Sakık, ''Siz gelip Şanlıurfa'da puşi, egal takıp o puşi, egali kirletmeye hakkınız yoktur. O zavallı halkların simgesidir. Siz zalimlik yaptınız yıllar boyu burada. Siz bu ülkede dökülen kandan o kadar çok sorumlusunuz ki biz sizi unutmadık'' diye konuştu.

Konuşmanın ardından, BDP İl Kongresine tek aday olarak giren Nimet Sezgin, 209 delegeden 109'unun oyunu alarak, tekrar BDP İl Başkanı seçildi. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler