YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sakık: Ben Tayyipçiyim ailem kızmasın
Sakık: Ben Tayyipçiyim ailem kızmasın
24 Şubat 2015 07:11
Ağrı Belediye Başkanı HDP’li Sırrı Sakık’ın kardeşi Namık Sakık, AK Parti Muş İl Başkanlığı’na gelerek üye oldu.

Ağrı Belediye Başkanı HDP’li Sırrı Sakık’ın kardeşi Namık Sakık, AK Parti Muş İl Başkanlığı’na gelerek üye oldu. Sakık, "Ben hür irademi kullanıyorum, ailem beni de hor görmesinler, affetsinler" dedi.


AK Parti Muş Milletvekili Aday Adayı Namık Sakık, Muş’a geldi. İlk olarak AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Namık Sakık, Merkez İlçe Başkanı Halil Subaşı ve il genel meclisi üyeleriyle sohbet etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önünün defalarca kesilmeye çalışıldığını savunan Namık Sakık, "Sosyal demokratlar, sosyalistler, bu şahsiyeti, bu iktidarı hazmedemiyorlar. Gezi olaylarında bunu organize ettiler başaramadılar, paralel yapıda organize ettiler başaramadılar, MOSSAD’la işbirliği yaptılar başaramadılar. Kobani olaylarında yapmak istediler başaramadılar. Bu halk bunu görmeli, bunu halka sunmalısınız. Sen bölgede barış rüzgarları estirmezsen, barışı sağlamazsan hiçbir şey yapamazsın. Biz hepimiz bu gemideyiz, gemi su alırsa hepimiz batacağız" dedi.

Daha sonra ’Tayyipçi’ olarak tanımlayan Sakık, sözlerini şöyle sürdürdü, "Ben cumhurbaşkanlığı seçiminde televizyoncular, AK Parti’yi, Tayyip Bey’i neden tercih ettiğimi sordular. Ben, bu bölgenin çocuğuyum. Acılar gördüm, köy yakmalar gördüm, talanı gördüm. Bir tane özel tim Muş’u teslim alıyordu. Bu adam geldikten sonra 5 yıl bunu sıkıntıya soktular. Paralel yapı, Ergenekon, çeteler bu adamı sıkıntıya soktu ama bu direndi. ’Ben elimi bu taşın altına koymayacağım, gövdemi koyacağım’ demişti. Eğer böyle bir lider gövdesini barış için taşın altına koyuyorsa, biz koymuyorsak onursuzluktur. Ben onun için buradayım." dedi.
 
Namık Sakık, yaptığı açıklamanın ardından AK Parti’ye üye oldu. Merkez İlçe Başkanı Halil Subaşı, üye kaydı yapılan Namık Sakık’a AK Parti rozeti taktı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler