YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Said Nursi'nin talebesinin Erdoğan rüyası
Said Nursi'nin talebesinin Erdoğan rüyası
10 Mart 2014 22:00
Üstad Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri'nin hizmetinde bulunmuş talebelerinden Fikri Meriç Hoca, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için yattığı istihareyi anlattı. İşte o rüya:

Üstad Bediüzzaman'ın talebelerinden Fikri Meriç Hoca, 17 Aralık operasyonu sonrası hükümetin ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın durumu ile ilgili istihareye yattığını açıkladı. Talebelerinin "Tayyip Erdoğan hakkında bir rüya gördüğünüzü söylemiştiniz onu anlatabilirsiniz?" sorusu üzerine 17 Aralık sonrası gelişmelerle ilgili istihareye yattığını istihare sonucu ümmetin, Tayyip Erdoğan'ın arkasında olarak gördüğünü ifade etti.

Meriç gördüğü rüyayı ve düşündüklerini şöyle açıkladı:

"Bu işler böyle olduktan sonra "bu Tayyip'in hali şanı nedir, nasıldır?" diye istihareye yattım. Akşamdan istihareye yattım. Hemen gözüme uyku girdi. Baktım ki bütün alemi İslam toplanmış Tayyip'in kapısında, Tayyip'e dua ediyor. Böyle Arabistan halkının kıyafetleri gibi uzun uzun elbiseli insanlar, Müslümanlar toplanmışlar Tayyip'e dua ediyor.
Duada şöyle idi:

"Allahümmensuruhu biyedike leke allhümmeyyidhu biyedike leke vezma beyne ve beynek"
Manası:

Ey Allahım sen kuvvet ve kudretinle ona yardım et. Allahım sen kuvvet ve kudretinle onu teyid et, destekle... Allahım kudretinle Senin ile onunla senin aranı birleştir.("Yani himayen altına al" diye...)

Akşamdan sabaha kadar bu dua uykumda devam etti. Uyandığımda yine bu dua dilimde devam ediyordu. O zaman dedim ki "inşaallah memleketimiz için akibeti iyi olacaktır. Bu durumda hükümetimizi desteklemek en doğrusu olacaktır."

Risale-i Nur'da Üstad'ımızın tavsiyelerine baktığımız zaman da bunu görüyoruz: Ben bu konu ile ilgili Üstadımızın söylediklerini internete de atmıştım. Diyor ki: Elhamdilullah biz Nur talebelerinin sayısı milyonları geçti. Kuvvetimiz var. Ama bütün kuvvetimizle asayişi muhafaza etmekle mecbur ve mükellefiz. Sakın sakın müsbet hareketten ayrılmayınız diyor.

Elhamdülillah bugünkü hükümetimiz de okullarımıza din dersi koydu, Kur'an-ı Kerim dersleri koydu, çocuklarımız dinini diyanetini serbest öğrenebiliyor. Memleketimizi madden ve manen kalkındırıyor. Bu akşam da cemaatimizle birlikte dua ettik: "Ya Rabbi Sen memleketimizi maddeten ve manen yüceltmek isteyenlere sen yardım eyle! Sen fırsat ver! Sen her sahada fırsat ver ve manilerini def'u ref eyle Ya Rabbi! Kıyamete kadar devletimizi ve milli irademizi daim ve kaim eyle" diye... Rabbim kabul eyle!"

 

HABER7

22:52
 // ÜMMET'TEN BİRİ
Allahümmensuruhu biyedike
leke allhümmeyyidhu biyedike
leke vezma beyne ve beynek...
10 Mart 2014 22:52
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler