YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şahin'e "suşi" tepkisi
73 yaşındaki aşçıdan TBMM Başkanı Şahin'e 'suşi' tepkisi
Şahin'e "suşi" tepkisi
14 Mayıs 2010 / 16:29 Güncelleme: 14 Mayıs 2010 / 16:44

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde gezintiye çıkan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mehmet Ali Şahin, aşçılık yapan 73 yaşındaki Ahmet Arslan'ın, "Siz Meclis'te suşi yiyorsunuz, gariban dışarıda patates bulamıyor" tepkisiyle karşılaştı. 
 

Beyoğlu Belediyesi'ni ziyaret eden TBMM Başkanı Şahin, ziyaretinin ardından İstiklal Caddesi'nde gezintiye çıktı. Vatandaşlar ve esnafla sohbet eden Şahin, turistlerle de yakından ilgilendi. TBMM Başkanı, tarihi mekanların restorasyonuyla ilgili Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'dan bilgiler aldı.
 

Bu sırada çalıştığı restoranın önünde sarımsak doğrayan Ahmet Arslan (73), karşısında bir anda TBMM Başkanı Şahin'i görünce şaşkınlık yaşadı. İkili bir süre sohbet etti. Konu yemeğe gelince Ahmet Arslan, "Mecliste suşi yiyorsunuz. Gariban dışarıda patates bulamıyor, siz mecliste suşi yiyorsunuz" dedi. Bunun üzerine Şahin, "Suşi yemiyoruz, bizim meclisimizde Türk yemekleri vardır. Ayrıca o gün milletvekili bir arkadaş meclise suşi getirmiş. O yüzden yendi" yanıtını verdi.
 

İlginç diyaloğun ardından bir süre daha İstiklal Caddesi'nde gezen Şahin, daha sonra Beyoğlu'ndan ayrıldı. İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler