YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şahin'den CHP'ye sert gönderme
Şahin'den CHP'ye sert gönderme
23 Ağustos 2014 07:18
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, CHP’nin kasaba avukatlığı anlayışı ile hareket ettiğini söyledi.

Karabük’te televizyon muhabirliği yapan Tuncay ve Fikriye Atay’ın düğün törenine katılan Şahin, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

"AK Parti için yeni bir dönem"

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti Genel Başkanlığı'na adaylığını değerlendiren Mehmet Ali Şahin, “27 Ağustos’ta yapılacak olan Olağan Genel Kurulumuzda Ahmet Davutoğlu hoca Genel Başkan adayımız olarak büyük kongreye sunulacak. İnanıyorum ki, ekseriyetle belki ittifakla kendisi Genel Başkan seçilecek.

AK Parti iktidar partisi ve inşallah kendisi Başbakanlığı üstlenecek. Bu AK Parti için yeni bir dönemdir. Kuruluş anından şu ana kadar Recep Tayyip Erdoğan’ın Genel Başkanlık ve Başbakanlık yaptığı AK Parti’de ve iktidarında ikinci bir isim bu sorumluluğu üstlenmiş olacak.

Ahmet Bey'in bu görevi layıkıyla yerine getireceğini ve Başbakanlık görevinin bilinci ile hareket ederek ülkemize çok önemli hizmetleri yapmaya devam edeceğimize inanıyorum. Dün bizzat başarılar dilediğim gibi tüm Karabüklüler adına başarılar diliyorum” dedi.

"Kasaba avukatı anlayışı ile hareket ediyorlar"

12. Cumhurbaşkanı olarak seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlık görevinin, seçildiği gün düştüğünü iddia eden CHP’nin yaptığı itirazları da değerlendiren Şahin, “Kasaba avukatı anlayışı ile hareket ederseniz her girdiğiniz veya her başvurduğunuz yerden ret cevabı almanız gayet doğaldır.

Ne Anayasayı doğru dürüst yorumlayabiliyorlar, ne Cumhurbaşkanı seçimi ile ilgili yasayı ve ne de Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın vermiş olduğu cevabı algılayabiliyorlar. İşleri güçleri ellerinde dilekçe ile muhalefet yaptıklarını sanıyorlar. Ben de içimden gülüyorum bu yapılanlara” cevabını verdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler