YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şahin: Yasal düzenlemeye gerek yok!
Şahin: Yasal düzenlemeye gerek yok!
25 Mart 2013 14:27
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, sınır dışına çıkışlarla ilgili yasal bir düzenlemeye ihtiyaç olmadığını düşündüğünü söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Ankara Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu'nu kabülünün ardından soruları yanıtladı. Akil adamlar komisyonun TBMM çatısı altında kurulmasının söz konusu olup olmadığı konusunda Şahin, TBMM'deki komisyonların İç Tüzüğe göre oluşturulduğunu anımsattı. Şahin, şöyle konuştu:

''Bu konuda Sayın Başbakan, Sayın Adalet Bakanı, Sayın Başbakan Yardımcısı Atalay açıklamalar yaptılar. Gerçi bir araya gelmiş ve bunları konuşmuş değiliz ancak TBMM'nin dışında tamamen sivil bir anlayışla böyle bir komisyonun kurulmasını düşündüklerini tahmin ediyorum. İç Tüzük çerçevesinde böyle bir komisyonun Meclisçe kurulmasının hem hukuki hem de siyasi bir takım zorlukları olacağı kanaatindeyim.''

Sınır dışına çıkışlarda TBMM'ye görev düştüğü yönünde görüşler olduğu hatırlatılarak, bu konudaki değerlendirmesinin sorulması üzerine Şahin, Başbakan Erdoğan'ın bu konudaki açıklamaları ve taahhüdün çok önemli olduğunu vurguladı. Erdoğan'ın ''Çekilirlerse herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmayacaklar'' dediğine işaret eden Şahin, ''Ben bunun kafi bir taahhüt olduğu kanaatindeyim'' dedi.

Şahin, ''Yeni bir yasal düzenlemeye ihtiyaç var mı?'' sorusuna da şöyle yanıt verdi:

''Ben kişisel olarak böyle bir yasal düzenlemeye ihtiyaç olmadığı kanaatindeyim. Kaldı ki Pişmanlık Yasası diye tabir edeceğimiz yasal düzenlemeler geçmişte yapılmıştı biliyorsunuz. Konuya bu çerçeveden de yaklaşılabilir. Eğer o yasada daha da rahatlatıcı, uygulamada karşılaşılacak birtakım sorunları daha kolay çözücü düzenlemelere ihtiyaç olursa o bağlamda bu değişiklikler yapılabilir. Zaten bir altyapı, yasal düzenleme var. Belki o bağlamda tekrar bir değerlendirme yapılabilir diye düşünüyorum.''

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler