YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şahin: Türkiye bu günleri aşacaktır
Şahin: Türkiye bu günleri aşacaktır
01 Şubat 2014 17:52
İdris Naim Şahin, “İnşallah Türkiye her konuyu aştığı gibi, her gündemi başarıyla aşabildiği gibi bu günleri ve bugünlerin gündemini de aşacaktır” dedi.

Eski İçişleri Bakanı ve Ordu Bağımsız Milletvekili İdris Naim Şahin, “İnşallah Türkiye her konuyu aştığı gibi, her gündemi başarıyla aşabildiği gibi bu günleri ve bugünlerin gündemini de aşacaktır” dedi.

Ordu’dan yayın yapacak olan “Altınordu TV” düzenlenen törenle hizmete açıldı. Altınordu TV’nin Bahçelievler Mahallesi’ndeki binasında düzenlenen açılış programına Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, Ordu Vali Yardımcısı Ömer Adar, CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, CHP Afyon Milletvekili Ahmet Toptaş, Bursa Milletvekili Kemal Ekinci, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, İl Emniyet Müdürü Hakan Kırmacı ve çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Altınordu TV Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yiğit, amaçlarının Ordu’da objektif ve dünya standartlarında yayıncılık ilkeleriyle Orduluları haber alma özgürlüğüne katkı sağlamak olduğunu belirterek, “Ordu’da doğmuş, bu toprakların hamuru ile yoğrulmuş bir kişi olarak, memleketime böylesine önemli bir mecrada hizmet etmenin ayrıca onurunu yaşamaktayım. Ordumuz büyük zenginliklere önemli bir potansiyele sahiptir. Bu zenginliklerin ortaya çıkartılması, potansiyelin doğru şekilde kanalize edilebilmesi noktasında hala atılması gereken bir çok adım vardır. Kamu özel sektör iş birliği olmadan vatandaş ve sivil toplum desteği olmadan bir şehrin kalkınabilmesi ve hedeflerine ulaşabilmesi söz konusu olamaz. İçinde bulunduğumuz çağda, ülkeler değil, şehirler bir birleriyle yarışmaktadır. Öncelikli amacımız önce Ordu’da, merkez ve 19 ilçesinde objektif ve dünya standartlarında yayıncılık ilkeleriyle Ordulu hemşehrilerimizin haber alma özgürlüğüne katkı sağlamaktır. İnanıyorum ki hemşehrilerimiz kısa sürede Altınordu TV farkını görecek ve bu hizmete en önce Ordulular sahip çıkacaktır” dedi.

Vali Yardımcısı Ömer Adar ve Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun da, kanalın Ordu’ya hayırlı olmasını dile getirdiler.

Milletvekili İdris Naim Şahin ise, konuşmasında basının önemine değinerek, “İnsanları doğru haberle bilgilendirmek ve insanları objektif yorumlarla yönlendirmek her habercinin, her gazetecinin her televizyoncunun olmazsa olmaz vicdani sorumluluğudur. Mesleki, insani sorumluluğudur. Özellikle Türkiye’de zaman zaman bu konularda hepimizin çok daha fazla doğru habere, çok daha fazla özgür, objektif yoruma ihtiyacımız vardır, olmaktadır. Yaşadığımız günlerde bu mahiyetteki günler olarak idrak edilmektedir. İnşallah Türkiye her konuyu aştığı gibi, her gündemi başarıyla aşabildiği gibi bu günleri ve bugünlerin gündemini de aşacaktır. Ordumuzda da bu gündem ve bu günler aklın, vicdanın ve sağduyunun egemen olduğu bir anlayış ve davranışla aşılacaktır” şeklinde konuştu.

Milletvekili Şahin, sözlerini Altınordu TV’nin Ordu’ya ve sahiplerine hayırlı olması temennisinde bulunarak sonlandırdı.Konuşmaların ardından TV’nin açılış kurdelesi protokol mensupları tarafından kesildi.

 

İHA

18:33
 // Oktay
Sn Bakanımız:Aynen dediğiniz gibi, bu cefakar ve Aziz milletimiz bu sıkıntıların da üstesinden gelecektir:iç ve dış hainlere ve maskelilere rağmen!!!...
01 Şubat 2014 18:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler