YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şahin Mengü: AK Parti - CHP koalisyonu...
CHP Eski Milletvekili Şahin Mengü, Amerika'nın CHP üzerinden bir bölme politikasına ilişkin Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını eleştirdi. Mengü, "Sayın Baykal'a böyle bir lafı söyletemezdiniz." dedi. Mengü ayrıca aklındaki koalisyon modelini açıkladı.
Şahin Mengü: AK Parti - CHP koalisyonu...
17 Haziran 2015 / 05:22 Güncelleme: 17 Haziran 2015 / 07:32

Kanal A ekranlarında yayınlanan Türkiye'nin Seçimi'nde Fatin Dağıstanlı'nın konuğu olan CHP Eski Milletvekili Şahin Mengü, Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Mengü CHP'nin AK Parti ile gireceği bir koalisyondan zararlı çıkacağını söyledi.

İşte Şahin Mengü'nün Kılıçdaroğlu'nu eleştirdiği o sözleri:

Amerika neden CHP'yi bir koalisyona sürüklemek istiyor?

"Anladığım kadarıyla CHP her ne kadar açılıma destek veriyoruz diyorsa da, tahmin ediyorum Amerikalıların bütün kafasındaki şey, IŞİD'in belli bölgelerden tahliyesi ile oluşturulan Kürt koridorunun Türkiye'ye sıçramasıyla o bölünmeyi sağlayacaklarını düşünüyorlar. CHP ile bu iş yapılırsa çok sağlıklı olacağını düşünüyorlar. Ama bilemedikleri bir şey var ki CHP'ye oy veren 11 milyon insanın 9 milyonu bu bölünmeye karşı. Tabi Türkiye'deki diğer insanlarda böyle bir bölünmeye karşı. Amerikalıların yanılgısı o."

"CHP'nin yönetiminde vardır heralde bu iş olsun diyenler ama çok azdır. Ben Genel Başkanın bu işleri çok inanarak söylediğini zannetmiyorum. Yani ülke bölünsün diye inanarak söylemiyor bunu... Belki siyaseten böyle bir şey söylüyor olabilir. Ama bana göre tabi söylememesi lazım. Allah selamet versin Sayın Baykal'a böyle bir lafı söyletemezdiniz. Çünkü böyle bir lafın sırf laf olsun diye söylense dahi ortaya çıkaracağı sonuçları çok iyi bilirdi. Nitekim Baykal neden 1 Mart tezkeresinden sonra bu operasyonu yedi bazı insanların işine gelmediği için... Bana sorarsanız CHP yönetiminde ne Sezgin Tanrıkulu olur, ne Mehmet Bekaroğlu olur ne de Murat Özçelik denen zat-ı muhterem olur. Tabi CHP yönetiminde bunların olmaması lazım."

AK Parti ile koalisyon CHP'ye zarar verir

"Ben AK Parti ile girilecek bir iktidarın CHP'nin çok aleyhine olacağına inanıyorum. Benim önerdiğim en yakışan iktidar modeli, AK Parti ve HDP birlikteliğidir. Açılımı beraber yapmayacaklar mı? Anayasayı beraber değiştirmeyecekler mi? Türk tabirini falan kaldırmayacaklar mı? İkisi aynı şeyi söylüyor. CHP bence iktidara ortak olmasın. Bende MHP ile olabilir. Benim modelim çok kısa vadeli şeyleri yapmalı."

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler