YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şahin: Gereksiz bir tartışma
Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, referandum süresini 60 yıla indiren yasal düzenlemenin yapıldığını ve süreyle ilgili tartışmaların yersiz olduğunu söyledi.
Şahin: Gereksiz bir tartışma
09 Mayıs 2010 / 08:56 Güncelleme: 09 Mayıs 2010 / 08:59

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, referandum süresi ile ilgili tartışmaların yersiz olduğunu söyledi. Referandum süresini 60 güne indiren yasal düzenlemenin yapıldığını ve yürürlüğe girdiğini belirten Şahin, "Bu tartışmayı gereksiz görüyorum." dedi.

Mehmet Ali Şahin, TBMM Mustafa Necati Kültür Evi'ndeki Anneler Günü sergisine gelişinde gazetecilerin sorularını cevapladı. TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen anayasa değişikliği oturumlarında yaşanan tartışmaları hatırlatılarak, bir kırgınlığı olup olmadığı sorulan Şahin, "Kimseye bir kırgınlığım yok." ifadesini kullandı. Tansiyonu yüksek devam eden TBMM çalışmaları sırasında zaman zaman kontrol dışı sözler sarf edilebildiğini ifade eden Şahin, "Olmasa çok daha iyi olur. Tabii insanız, uzun mesai içerisinde başta ben olmak üzere bu yorgunluğun etkisiyle bazen ağzımızdan normalde çıkmaması gereken cümleler dökülebiliyor." diye konuştu.
Zaman

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler