YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sağlık Bakanı o haberleri yalanladı
Sağlık Bakanı o haberleri yalanladı
30 Mayıs 2014 16:22
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Ankara ve İzmir başta olmak üzere bazı illerin il başkanlarının görevden alınacağını yönündeki haberlerin doğruyu yansıtmadığını söyledi.

Ayrıca Bakan Müezzinoğlu, halkçı veya milliyetçi olmanın milli duruşu ile birlikte 77 milyonu sevmekten geçeceğini kaydetti.

Bakan Müezzinoğlu, AK Parti’de Teşkilat Başkanlığına Süleyman Soylu’nun gelmesinin ardından AK Parti teşkilatlarında büyük yenileme olacağı ve bu yönde Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Ankara ile İzmir illeri başta olmak üzere 10’dan fazla İl’in il başkanı ile yönetiminin görevden alınacağı yönündeki haberlerin doğru olmadığını kaydetti.

1 Haziran Pazar günü Kastamonu’nun Çatalzeytin ilçesinde yenilecek olan yerel seçimler nedeniyle partisinin adayına destek vermek için bu ilçeye gelen Bakan Müezzinoğlu, “Kastamonu’da da bütün illerde teşkilat bütünlüğü asla partilerde bozulmaz” dedi.

Bakan Müezzinoğlu, Çatalzeytin Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret ederek, burada öğrencilerle bir araya geldi. Okul ve üniversite hakkında Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’dan bilgi alan Bakan Müezzinoğlu, daha sonra okul binasını geçerek öğrencilerle sohbet etti.

Bakan Müezzinoğlu, Rektör Seyit Aydın tarafından Kastamonu’nun yöresel ürünlerinden oluşan hediye sandığının takdiminde ise yine ‘17 Aralık’ta AK Parti hükümetine yönelik düzenlenen operasyonlara atıfta bulunarak sandığını içerisinde farklı bir şeyin olmadığını belirtti.

Daha sonra Çatalzeytin İlçe Hastanesini ziyaret eden Bakan Müezzinoğlu, burada hastalarla sohbet ederek sorunlarını dinledi. Bakan Müezzinoğlu, hastanenin fiziki şartları ile doktor sayısının iyileştirileceğini ve Çatalzeytin halkına daha sağlıklı hizmet sunacaklarını kaydetti.

Hastane ziyaretinin ardından Bakan Müezzinoğlu, ilçe merkezine giderek burada esnaf vatandaşlarla bir araya geldi. Esnafları ve vatandaşları tek tek gezen Bakan Müezzinoğlu, ardından meydanda toplanan halka seslendi.

AK Parti olarak milletin birlik ve beraberliğini, milletle birlikte gelecek ufuklara güçlü bir şekilde yürümesini AK Parti’nin 2001 yılındaki kuruluş tarihinden itibaren bugüne kadar mücadele verdiklerini belirterek, “Bu mücadelede de vatandaşımız çoğunlukla bize, hep iktidarı verdi, hep bu anlamda güç ve destek verdi. Türkiye’yi gelecek kuşaklara sizler taşıyacaksınız. Ama önünüzdeki bu büyüklerin tecrübelerini, o büyüklerin bu ülkeye, bu millete karşı duyduğu duyguları mutlaka sizlerde gelecek kuşaklara taşıyın. Tek bir hedefimiz var. İnsanımızı yaşatmak, devletimizi yaşatmaktır. İnsanımızı yüceltmek, devletimizi yüceltmektir. Bunun için birlik ve beraberliği ihtiyacımız var. Birbirimizi daha çok sevmeye ihtiyacımız var” dedi.

Asla particilik anlayışıyla, ayrıcalık anlayışının mensubu olmayacaklarını vurgulayan Bakan Müezzinoğlu, “Particilik, daha çok gelişmemize daha çok yarışmamıza vesile olmalıdır. MHP’li kardeşlerimizde, bizim kardeşimizdir. CHP’li kardeşlerimizde bizim kardeşlerimizdir. Onlara hizmet etmekte bizim boynumuzun borcudur, bizim siyasi anlayışımızın ve bizim milli anlayışımızdır. Milliyetçi olmak, milletin tamamını sevmekten geçer. Milliyetçi olmak, milletin tamamını kucaklamaktan geçer. Halkçı olmak, halkın tamamını sevmekten ve kucaklamaktan geçer. Halkçı veya Milliyetçi olmak, milli duruşu ile birlikte 77 milyonu yarınlarını bugünden daha güzel eylemekten geçer.

Bütün derdimiz Çatalzeytinlileri, yarınları bugünden daha güzel etmektir. Bizim derdimiz, Kastamonu’nun geleceğini daha güzel daha gelişmiş eylemektir. Bunun için tüp geçitler yapıyoruz, onun için tünel geçitler yapıyoruz, bunun için havaalanları yapıyoruz, bunun için modern çağdaş hastaneler yapıyoruz, bunun için Türkiye’yi dünya ile yarışan noktaya taşımaya çalışıyoruz. Onun için kavgadan uzak duruyoruz. Onun için çatışmadan ayrışmadan uzak duruyoruz. Daha çok sevgi, daha çok birlik, daha çok beraberlik ve farklılıklarımızı zenginlik sayan bir anlayışımızın peşinde koşuyoruz” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Bakan Müezzinoğlu, esnaf ve vatandaşlarla bir süre daha görüştükten sonra ilçeden ayrıldı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler