YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sağ parti lideri Kurtulmuş; sağ elimle imza bile atamam, solum güçlüdür, diyor
Sağ parti lideri Kurtulmuş; sağ elimle imza bile atamam, solum güçlüdür, diyor
Sağ parti lideri Kurtulmuş; sağ elimle imza bile atamam, solum güçlüdür, diyor
20 Kasım 2008 / 12:21 Güncelleme: 20 Kasım 2008 / 00:00

Saadet Partisinin yeni Genel Başkanı Prof. Numan Kurtulmuş, ‘’Baykal’ın partisinin kapılarını çarşaflı ve türbanlılara da açması doğru bir hareket‘’ dedi. Koyu Fenerbahçe taraftarı ve solak olan Kurtulmuş ‘’ Sağ elimle imza bile atamam, sağ ayağım ile topa vuramam. Solum ise güçlüdür’’ dedi.


Kurtulmuş, ‘’CHP sizin tabana mı göz dikti?’’ sorusuna ise, ‘’Bizim yüzde 22 oyumuz AKP’de. Onu geri alacağız’’ cevabını verdi ve siyasi partilerin toplumun bütün kesimlerini kucaklayıcı bir politika izlemelerinin yararlı olduğunu, Saadet Partisi'nin de bütün Türkiye’yi kucaklayacağını söyledi.


Ankara’da bir grup gazeteci ile yemekte buluşan ve koyu Fenerbahçe taraftarı olan Kurtulmuş, 26 Ekim’de seçildiği Genel Başkanlık görevinin ardından ailesini İstanbul’da bırakıp Ankara’ya taşındı. Or-an semtinde bir ev tutan ve haftanın iki günü İstanbul’a giden Kurtulmuş ‘’ Haftanın iki günü Ankara’da, iki günü İstanbul’da, üç günü de Anadolu yollarında olacağım. Yerel seçimlerden çok umutluyuz. Bu seçimler AK Partinin de düşüş eğilimine girme sürecini su yüzüne çıkarabilir’’ dedi. Kurtulmuş, SP’nin yerel seçim sürecini de ‘’Uzay araçlarının rampadan fırlaması gibi, bu seçimde Saadet, rampadan fırlayarak Türk siyasetinin adresi olacaktır'' dedi. Kurtulmuş 81 il ve tüm ilçelerde aday göstereceklerini de vurguladı.


SİYASETTEKİ SOLAK
Siyaset arenasındaki enden solaklardan biri de olan Kurtulmuş ‘’ Genel Başkan seçildikten sonra Anıt-Kabir’i ziyaret ettik.  Özel defterin bulunduğu kaide sağ ele göre ayarlanmış. Ben solla yazarken zorlandım. Sağ elimle imza bile atamam, sağ ayağım ile topa vuramam. Solum ise güçlüdür’’ dedi.
Kurtulmuş, küresel kriz için de "Sadece bir ekonomik, finans ve siyasal bir krizle karşı karşıya değiliz. Önümüzdeki dönemler bir krizler yumağına gebedir" dedi.  Kurtulmuş, Türkiye'de muhalefet ve iktidarın gerilime dayalı siyaset ürettiğini de vurguladı ve ‘’ Gerilim siyaseti bazı partilere, kendisini merkezde zanneden bazı partilere belli miktarda oy sağlıyor, ama Türkiye'ye ve Türkiye'nin geleceğine hiçbir katkı sağlamıyor. İktidar ve ana muhalefet arasında süregelen bu gerilim, Türkiye'nin geleceğine ilişkin projeler üreten bir siyaset tarzına dönüşmeli. ‘’ dedi.


ÖNCE DEVRİM ARABALARI
1959’da İstanbul’da doğan Prof. Numan Kurtulmuş aslen Ünye’li.  İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. 1984’de aynı fakültede yüksek lisansını tamamladı. ABD’de Temple Üniversitesinde lisan eğitimi yaptı ve Cornell Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak bulundu. Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanlığı ile Saadet Partisi GİK üyeliği yaptı. 20 yıldır Sevgi Hanım ile evli olan Numan Kurtulmuş ikisi erkek üç çocuk babası. Siyasete atılmaya karar verdiğinde kayınvalidesi ‘’Oğlum sen yalan söyleyemezsin. Senin siyasette ne işin var?’’ diyerek karşı çıkmış. Fırsat buldukça Elveda Rumeli dizisini seyrediyor.  ‘’Mustafa’’ filmini henüz seyretmemiş ama önceliği ‘’Devrim Arabaları’’ filmine veriyor.GAZETEPORT

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler