YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şafak Pavey: Tek kolumla...
Şafak Pavey: Tek kolumla...
26 Kasım 2013 10:29
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla geldiği Manisa'da partilileriyle bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, "Pınar’ın başına gelenlerin hesabını Başbakan’a mı sormak gerekiyor, yoksa polis gücünü elinde tutan güçlere mi sormak gerekiyor bunu bilmiyorum." dedi.  

Manisa Öğretmenevi'nde düzenlenen konferansa Manisa milletvekilleri Özgür Özel, Hasan Ören, Manisa İl Başkanı Cahit Kaplan ve çok sayıda partili katıldı. Partililerin büyük bir ilgisiyle karşılaşan Pavey, kendisini destekleyen partililerle fotoğraf çektirdi. Konferansta konuşan Pavey, "Size selam bile vermeden bu satırları okudum. Çünkü benim de Pınar’ın feryadını duyduğumda kanım dondu. Bu satırları çok yakın bir tarihte bir gazeteden aldım. Gezi olayları sırasında 2 Haziran’da ilk başa gözaltına alınıp inanılmaz bir tacize uğramış, üniversite öğrencisi Pınar’ın öyküsüydü. Pınar’ın yaşadıklarına şahit olan da bir başka erkek üniversite öğrencisi aynı şiddete maruz kaldı. O onun ağzından anlattı. Sormak isterim. ‘Çürüyen gençlik dedikleri tecavüze uğrayan mı, tecavüze yeltenen midir. Bunun cevabını vermemiz gerekiyor. Size bu çok güncel ve bize çok acı veren hikayeyi anlatarak başladım.

Bugün kadına karşı şiddetle mücadele günü. Her gün 5 kadını kaybettiğimiz bir ülkede yaşıyoruz. Ve ona bir gün ayırıyoruz. O yüzden bugün onların olsun. Pınar’ın başına gelenlerin hesabını Başbakan’a mı sormak gerekiyor yoksa polis gücünü elinde tutan güçlere mi sormak gerekiyor bunu bilmiyorum. Ama bişeyi biliyorum. Sizinde bildiğiniz gibi benim tek kolum var. Tek kolum var, tek kolumla Pınar’ın başına gelenlerin hesabını soracağım. Size sorum da şu. Benim ikinci kolum, sol kolum olur musunuz." dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler