YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Şafak baskını"için ne dedi?
"Şafak baskını"için ne dedi?
25 Ocak 2010 14:30
Vural, sskere sivil yargı yolunu açan düzenlemenin Meclis'ten geçtiği gece 2 subayın gruplarını ziyaret edip etmediği sorusuna kesin cevap veremedi

MHP, askere sivil yargı yolunu açan düzenlemenin ardından, iki subayın gruplarını ziyaret edip etmediği konusunda net cevap veremedi. MHP Genel Başkan vekilleri Mehmet Şandır ve Oktay Vural, şahıslarıyla böyle bir görüşmenin olmadığını, ancak gruplarına yapılıp yapılmadığı konusunda net cevap vermedi.

MHP'li Grup başkanvekilleri, TBMM'de konuya ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Oktay Vural, askerlerin şafak baskınına ilişkin, "Sadullah Ergin'in benimle görüştüğü söyleniyor, görüşülmedi. Ben o gün gece yarısı geldim zaten. Bu konularla ilgili görüşme yapmış değilim. Böyle bir ziyaret olmamıştır. AK Parti grubunu ziyaret ettiklerini biliyorum. Ama öyle bir konuyla ilgili öyle bir ziyaret olmadı. Bu konuda bana iletilen hiçbir konu, bu zeminde, o tartışmayla ilgili hiçbir görüşme olmamıştır. Bunu yazanı da ispata davet ediyorum. Sadullah Ergin, Oktay Vural'la ne zaman görüşmüş. Hadi bakalım hodri meydan diyorum. Sadullah Ergin'in benimle görüştüğü hususu külliyen yalandır. Sadullah Ergin'i de bunu açıklamaya davet ediyorum." dedi.

"Askerlerin sizin grubu ziyaret ettiği iddiası var?" sorusuna ise Vural, "Öyle bir şey de söz konusu değil. Söylenenin bir tarafı yalansa diğer tarafı da yalandır. Orada iki tane iddia var. Benimle görüşen herhangi bir asker de yok. Bu da yalan. AK Parti'yle görüşmüş olabilirler. Benimle böyle bir görüşme yapılmış değil. Ben kuyruklu yalanı ifşa ettim. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'la, o konuyla ilgili Sadullah Ergin'in görüştüğü iddiası tam bir yalandır. Bununla ilgili herhangi bir askeri şahısla görüşmüş değilim, yalandır. Oktay Vural'la bir görüşme yapıldığı iddiası külliyen yalandır. Manşete bunu atın. AK Partiyle görüşmüşler. AK Parti'ye sorun. Sayın Şandır zaten Sadullah Ergin'le görüştüğünü daha önce açıklamıştı. Ben, benimle görüştüğünün yalan olduğunu söylüyorum." ifadelerini kullandı.
  Mehmet Şandır da "İki askerin ziyaret ettiği iddiaları doğru mu? sorusuna net cevap vermedi. Şandır, şunları söyledi: "Birileri Türk milleti, Türk halkı ve Türk medyasıyla alay ediyor. Bu oyuna gelmemek gerekir. Kim görüşmüş, nerede görüşmüş adam gibi çıkıp açıklaması lazım."

Cihan

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler