YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sadullah Ergin, 'Susuzluktan çatlayan topraklar su ile buluşacak'
Sadullah Ergin, 'Susuzluktan çatlayan topraklar su ile buluşacak'
07 Aralık 2013 21:38
Sadullah Ergin, “Leyla ile Mecnun, “Ferhat ile Şirin” buluşacak ve Reyhanlı ovasında Allah’ın izniyle bereket fışkıracak” dedi.

Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, “Reyhanlı Amik Ovası bütün comba bölgesi susuzluktan çatlayan topraklar su ile buluşacak, “Leyla ile Mecnun, “Ferhat ile Şirin” buluşacak ve Reyhanlı ovasında Allah’ın izniyle bereket fışkıracak” dedi.

Hatay'ın Reyhanlı ilçesi Belediye Düğün salonunda partililere seslenen Ergin, “Türkiye'nin değişik bölgelerindeki bölünmüş yollar, hızlı trenler, liman işletmeleri bütün bunlar hizmete girerken Hatay'ımız bundan nasibine düşeni aldı almaya devam ediyor” diye konuştu.
“Bugün 15 ilçemiz oldu büyük şehir olduk, bu 15 ilçenin 13'üne bölünmüş yollarla gidilip geliniyor” diyen Ergin şöyle devam etti:

"Reyhanlı, Antakya yolu arası duble yol oldu, Reyhanlı istikametinden Cilvegözüne doğru yollar yapıldı. Reyhanlı ilçemiz ulaştırma anlamında, hükümet konağı, adliye sarayı, toplu konut idaresinin yapmış olduğu sosyal konutlar ile Reyhanlı birçok güzel hizmetlerle buluştu. Reyhanlı yakın zamanda büyük bir sıkıntı ile büyük bir fitne ateşi ile maalesef imtihan edildi, ama bu imtihandan Reyhanlı anlının akıyla, başı dimdik olarak çıktı. Reyhanlı asil duruşuyla sebatıyla, metaneti ve ferasetiyle fitne çıkarmak isteyenlere fırsat vermedi. Türkiye'ye örnek oldu, dünyaya örnek oldu Reyhanlıya teşekkür ediyorum."

Şuan Reyhanlı'da 15 ayrı eğitim kurumunun inşaat halinde olduğunu vurgulayan Ergin, “Reyhanlı'nın uzun yıllardır beklentisi olan, özlemi olan sulama tesislerimiz baraj ihtiyacımız oda halloluyor. Reyhanlı Kumlu arasında barajımızın gövdesi Çin Seddi gibi yükselmeye başladı. 15 Mayıs 2015 saat 15.15'te açacağımızı bu salonda söz vermiştik. Reyhanlı Amik Ovası bütün comba bölgesi susuzluktan çatlayan topraklar su ile buluşacak, “Leyla ile Mecnun, “Ferhat ile Şirin” buluşacak ve Reyhanlı ovasında Allah’ın izniyle bereket fışkıracak” dedi.

Ergin, “Osmanlı padişahlarının rüyalarını süsleyen, boğazın altından iki kıtayı birbirine bağlayacak demir yolunu, 29 Ekim 2013 günü sizlerin destekleriyle iktidara gelen AK partinin bu eseri ayağa kaldırması milletimizin ülkemizin kullanımına açmasından gurur duyuyoruz” dedi.

Reyhanlı Belediye Düğün Salonu’nda yapılan toplantıda Ergin, herkese teşekkür ederek, büyük şehir belediyesi için destek istedi. Bakan Ergin, açıklamalarının ardından AK Parti Reyhanlı Belediye başkan aday adaylarıyla birlikte fotoğraf çektirdi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, "Başbakanım bana bir köyde sandık müşahitliği görevi verseydi ona da koşarak giderdim. Bizde böyle bir görev anlayışı vardır" dedi.

Adalet Bakanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, partisinin İskenderun'da düzenlenen aday tanıtım törenine katıldı. İskenderunluların sevgi gösterileriyle karşılanan Ergin, gördüğü ilgi karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Ergin yaptığı konuşmada, Suriye nedeniyle Hatay'da yaşananlara vurgu yaparak, "Bu coğrafyaya fitne ateşini sokmayacağız, kardeşi kardeşe yan baktırtmayacağız ve sosyal barışı düzenleyerek 76 milyon ülke insanının yüreklerinden duble yol ve otoyol döşemeye devam edeceğiz. Sadece oto yol veya duble yol değil kalpten kalbe giden yol inşa edeceğiz. Biz birlikte hatayız, birlikte Türkiye'yiz” dedi.

Bakan Ergin, büyükşehir belediyesine aday olma sürecinden söz ederken AK Parti’de görev alma anlayışına vurgu yaptı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine bir köyde sandık müşahitliği görevini verseydi yine koşarak gideceğini söyleyen Ergin şöyle konuştu.

“Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının tespit edilme sürecinde komisyonun başında Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan vardı. Başbakanımız Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlık görevini bize taltif etti ve biz de soluğu Hatay’da aldık. Biz bu güne kadar görev talep eden olmadık. Bizim siyaset ve hizmet anlayışımızda bir görev verilir ve bu görev tamamlanıncaya kadar cansiperane o görevi tamamlamak için çalışılır. Şayet Başbakan deseydi ki, Arsuz’un bir ilçesinde veya bir köyünde sandık başında görevlisin deseydi cansiperane gider o görevi yerine getirirdim. İşte bizdeki görev anlayışı budur.”

AK Parti’nin siyasi çekişmelerden çok hizmet anlayışı ile yoluna devam ettiğini vurgulayan Sadullah Ergin, “Biz A parti veya B parti şunu yapmış bunu yapmış demedik. Bizim siyasi çekişmelerle kaybedecek zamanımız yok. Biz kuruluş günümüzden bu güne kadar taş üstüne taş koymayı öğrendik. Kucaklarımızdaki bebelerin geleceğini inşa etmek için çalıştık. Yatırımcılarımızın önünü açmak için çaba sarf ettik ve bölgemizde kardeş kavgası, komşu kavgası olmaması için bu göreve talip oldum” şeklinde konuştu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler