YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Sabır taşımız çatladı'
BBP Genel Başkanı Topçu, Başbakan Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli arasında yaşanan bozkurt polemiğini eleştirdi.
'Sabır taşımız çatladı'
25 Nisan 2011 / 16:36 Güncelleme: 25 Nisan 2011 / 16:39

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, ''Milletin gündemini basit bir polemikle günlerdir meşgul ediyorlar. Artık sabır taşımız çatladı. Günlerdir 'Taksim meydan savaşı ne zaman çıkacak' onunla yatıp onunla kalkıyoruz'' dedi.

Topçu, yaptığı yazılı açıklamada, iktidar ve muhalefet partilerinin, millete ''çare'' değil ''bela'' vadettiklerini ileri sürdü.

AK Parti ile MHP arasındaki Taksim Meydanı polemiğini eleştiren Topçu, ''Birisi çıkıyor 10 bin kişiyle Taksim'de yürümekten bahsediyor, diğeri de bin bozkurtla ona meydan okuyor. Milletin çoluğu çocuğu üstünden birbirlerine adeta racon kesiyorlar. Bu ülkede bunlardan birisi halen iktidar partisi diğeri de muhalefet partisi. Bunlar, millete projelerinden bahsedecek yerde, milletin dertlerine çare bulacak yerde, millete bela vaat ediyorlar. Şimdi Sayın Başbakan'a sormak lazım, sen 10 bin genci yürüteceğine ÖSYM Başkanını görevden alsan ve 'ÖSYM hata yapmıştır' desen daha doğru olmaz mı '' ifadelerine yer verdi.

ÖSYM yüzünden herkesin mağdur olduğunu, meselinin sadece bir kısım ideolojik grupların ve gençlerin meselesi olmadığını belirten Topçu, şunları kaydetti:

''Muhafazakar gençler sokaklara inmiyor, protesto yapmıyorsa memleketin selametini düşündükleri içindir. Yoksa onlar da ÖSYM'nin yaptığı hataların kurbanı olmuştur. Bir sınavı adamakıllı yapamıyorsunuz sonra da çıkmış 2023 vizyonundan bahsediyorsunuz. Ona buna çatarak hatalarınızı halı altına süpürmeyi bırakın da kendi işinize bakın.

Diğer muhalefet partisine de sormak lazım, bozkurtları ne diye Taksim'e davet ediyorsun  Hani bozkurtlar sokaklara inmeyecekti  Bu ne şiddet bu ne celallenmektir  Bozkurt polemiğiyle ilgili Sayın Başbakan'ın ileri gittiğini de belirtmem lazım. Bozkurt sembolik bir isimlendirmedir. Sayın Erdoğan ile Bahçeli kavga etmek istiyorlarsa buyursun yapsınlar. Bizce bir sakıncası yok. Yeter ki milletin çoluğu çocuğu üstünden hesap yapmasınlar.

Milletin gündemini, basit bir polemikle günlerdir meşgul ediyorlar. Artık sabır taşımız çatladı. Günlerdir 'Taksim meydan savaşı ne zaman çıkacak' onunla yatıp onunla kalkıyoruz. Bunlar böyle boş beleş işlerle gündemde kalmaya devam etsinler, milletin sabrı ile oynuyorlar, bu şekilde tabanlarını gererek oylarını muhafaza etmeye çalışıyorlar. Milleti çaresiz sanıyorlar. Millet çaresiz değil. Bu milletin sağduyusu ve basiretinden korkulmalıdır. Eminim ki 12 Haziran'da millet, milletin derdiyle dertlenenlere yetki verecek.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler