YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sabahat Akkiraz'dan şok ambargo kararı!
Sabahat Akkiraz'dan şok ambargo kararı!
14 Eylül 2013 19:50
Alevi müziğinin önemli isimlerinden olan ve aynı zamanda CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, ‘cami-cemevi’ projesine destek veren Cem Vakfı’nın yayınlarına ambargo kararı aldı.

Akkiraz’ın bu kararına Kalan Müzik, Arda Müzik gibi şirketler de destek olacağını söyledi. Bundan sonra vakfın sahip olduğu Cem TV ve Cem Radyo’da Kalan, Arda ve Akkiraz Müzik’in telif hakkını elinde bulundurduğu hiçbir sanatçının seslendirdiği eserleri yayımlayamayacak.

Kamuoyunda bir süredir cami ile cemevlerinin bir arada yapılıp yapılmaması konusunda tartışma yaşanıyor. Alevilerin bir kesiminin itiraz ettiği proje için Cem Vakfı Başkanı İzzettin Doğan, ‘barış ve tanışma projesi’ olarak nitelendirmişti. Sabahat Akkiraz, bu girişimin bir nevi grev olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Alevi insanların talepleri doğrultusunda, onlar adına siyaset yapan insanlar olarak biz de üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Halkımızın talebi doğrultusunda yapıyoruz. Cem Vakfı ve ilişkili olduğu kuruluşlarla ilişkilerimizi yeniden gözden geçiriyoruz. Cemevleri yasallaşana, enayasal statüsüne kavuşana kadar cem-cami tarzı projeleri desteklemeyeceğiz. Ürettiklerimizin Cem Vakfı tarafından kullanılmasına izin vermeyeceğiz. Cem Vakfı’na karşı grev yapıyoruz. Alevi kültüründen aldığımız gücü halkımızla birlikte Cem Vakfı’nın emrinden çekiyoruz.”

Akkiraz’ın kararına diğer yapım şirketlerinden de destek kararı geldi. Kalan Müzik’in sahibi Hasan Saltık, konuyla ilgili şunları söyledi: “İzzettin Doğan’a böyle bir yetkiyi kim veriyor? Aleviler adına konuşma yapamaz. Konuşmaması gerekiyor. Devletin Doğan’ı muhatap alması yanlış. Tabii devletin de bu durumu işine geliyor.

Biz firmalar olarak karar aldık, hiçbir eserimizi yayınlatmayacağız.” Arda Müzik’in sahibi Baki Gövtepe de, Akkiraz’ın aldığı bu karara destek olacaklarını ve Cem Vakfı’nın kuruluşlarında kendi eserlerinin yayımlanmasına engel olacaklarını söyledi.

 

VATAN 

21:00
 // tatar bozkurt
Gene aynı senaryo,sadece muhalefet.saygılar...
14 Eylül 2013 21:00
BARIŞA AMBARGO
 // SEVERSEN ALİ'Yİ DEYME YARAMA
Demek alevilerin de statükocu ve barış düşmanı baş hainleri varmış. Biz sünniler kendi statükocularımızı çöp sepetine geri dönüşümsüz postaladık. Bakalım aleviler barış ve kardeşlik için, bu hatun'a bir cevap verebilecekmi....
14 Eylül 2013 Cumartesi 20:52
Aydın mısın? sanatçı mı? yoksa vekil mi?
 // Alen DELON
Hanımefendinin bir kimlik problemi var. ilk iş olarak bu sorun üzerine eğilirse daha sağlıklı sonuçlara ulaşabileceği kanısındaym.Çünkü vekillik temsil gerektiren bir makam, sanatçı olmak, siyasetten uzak(ideolijisini dışarı yansıtmayan) her kesimi kucaklayabilen evrensel değer ve ilkelere sahip olup bu ilkeler doğrultusnda davranmayı gerektrirken, aydın olmaksa tamamen başka bir durumdr. Aydın olmak,meselenin özünü irdeleyp anladktan sonra ortaya çözüm koyandır,sunulan çözüme amborgo koyan değl...
14 Eylül 2013 Cumartesi 20:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler