YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saadet'ten ıslak imza tepkisi
Saadet'ten ıslak imza tepkisi
07 Kasım 2009 14:55
Saadet Partisi(SP) Genel Başkan Yardımcısı Şeref Malkoç, Genelkurmay Başkanlığı'nın, Türkiye'nin geleceği ve demokrasi için millete ihanet belgesinin hesabını sorması gerektiğini söyledi.

Partisi'nin 5. Bölge Toplantısı için Erzurum'a gelen SP Genel Başkan Yardımcısı Şeref Malkoç, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne ait tesislerde basın toplantısı düzenledi. Malkoç, Genelkurmay Başkanlığı'nın millete ihanet belgesinin üzerine gitmesini istedi. Malkoç, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin emir komuta hiyerarşisi içinde illegal yapılanma varsa veya orduyu yıpratmaya yönelik hazırlanan millete ihanet belgesinin hesabının sorulmasının gerektiğini belirtti. Türkiye'nin geleceği için ihanet belgesinin hesabının acilen Genelkurmay Başkanlığı tarafından sorulmasını isteyen Malkoç, "Genelkurmay Başkanlığı'nda ortaya çıkan önce kuru, sonra fotokopi, sonra ıslak denilen belgenin hesabının sorulması gerekir. Türkiye'de gelecek nesiller için, Türkiye'de hukukun egemenliği için ve Türkiye'nin demokrasisi için bunun hesabının sorulması gerekiyor. Eğer böyle bir belge yok, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne, Genelkurmay'a iftira olsun diye bunu yapanlar varsa onlar da hesap vermeli. Ama gerçekten Türk Silahlı Kuvvetleri içinde illegal yapılanmalar, çeteler varsa mutlaka bunun da hesabı sorulmalı. Bu hiyerarşi içerisinde mi olur, dışında mı olur bunu Genelkurmay bilir ve soruşturmayı yapan hukuk bilir. Ama millet, önünde oynanan bu senaryonun ne olduğunu öğrenmek istiyor." dedi.

HER YIL BİR GRİP MODASI ÇIKIYOR


SP Genel Başkan Yardımcısı Malkoç, domuz gribiyle ilgili olarak da çarpıcı açıklamalarda bulundu. Malkoç, Türkiye'de her yıl bir grip modasının çıktığını ifade etti. Domuz gribinin kendiliğinden ortaya çıktığına ihtimal vermediklerine işaret eden Malkoç, dünya'daki silah, gıda, ilaç ve tohum endüstrisinin bu hastalıkta parmağının olabileceğini öne sürdü. Kendisinin domuz gribi aşısı olmayacağını hatırlatan Malkoç, "Biliyorsunuz her yıl bir grip modası çıkıyor bir ara kuş gribi vardı, bu senenin modası domuz gribi. Önümüzdeki yıl bakalım karga virüsü mü, leylek mi olacak onu göreceğiz. Bunlar bizim kanaatimizce çok kendiliğinden olan şeyler değil. Valla ben şahsen aşı olmayı düşünmüyorum. İnşallah Cenab-ı Allah böyle bir aşıya ihtiyaç duyuracak ortam oluşturmaz." diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler