YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saadet'ten destek
Saadet'ten destek
11 Mart 2012 20:08
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak'tan 4+4+4'e destek.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ''Biz zorunlu eğitim 4 4 3 olmalı diyorduk. Şimdi herhalde bizim peşimize takıldı gözükmemek için 3'ü 4 yaptılar, o da kabulümüz'' dedi.

Kamalak, 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı'nda düzenlenen Saadet Partisi Tokat İl Teşkilatı olağan kongresinde yaptığı konuşmada, milli görüşün iki kez iktidara geldiğini söyledi.

Son olarak 1996 yılında iktidara geldiklerini ifade eden Kamalak, ''1996 yılında henüz güvenoyu dahi almamışken işçi, memur ve emekliye yüzde 50 zam yaptık. Bizim iktidarımızda 11 aylık süreçte en az alan memur yüzde 200 zam aldı. Biz bunu Dünya Bankası ve IMF'den para almadan yaptık'' diye konuştu.

Son günlerde zorunlu eğitimin 12 yıla çıkması tartışmalarının yaşandığını belirten Kamalak, şunları kaydetti:

''Bugünlerde TBMM'de milli eğitim kanunu görüşülüyor. Biz yıllardan beri haykırıyoruz. Biz zorunlu eğitim 4 4 3 olmalı diyorduk. Şimdi herhalde bizim peşimize takıldı gözükmemek için 3'ü 4 yaptılar, o da kabulümüz diyoruz. 4 4 4 kabulümüzdür. Ama içine ne koyacaksınız  Kur'an-ı Kerim seçmeli ders olmalıdır. İsteyen herkes çocuğuna Kur'an-ı Kerim'i öğretme imkanını tanımalıdır. İkinci olarak bilimler tarihi okutulmalıdır. Şu anda bizim insanımız aşağılık kompleksine itilmeye çalışılmaktadır. Batıya yol gösteren İslam alimleridir. Fakat batı bunları kendine mal etmektedir. Bu nedenle yeni nesillerin tarihteki yerini alabilmesi için atalarının bilim dünyasına ne gibi katkılar yaptığını kaynağından öğrenmelidir. Osmanlıca da seçmeli ders olmalı. Çanakkale'de 400 bin şehit verdik. Onların mezar taşlarını okuyabiliyor musunuz  Dünyada babasının, dedesinin mezar taşını okumaktan mahrum kalan başka bir millet var mıdır '' AA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler