YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saadet'ten Bahçeli'ye cevap
Saadet'ten Bahçeli'ye cevap
21 Eylül 2010 14:34
MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Saadet Partisi'ne yönelik eleştirilerine Saadet Partsisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'tan cevap geldi...

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ''Saadet Partisi'nin referandumdaki tavrı, Sayın Bahçeli'nin iddia ettiği gibi Saadet Partisi ve AKP arasında bir işbirliği değil, 82 Anayasası ile birlikte millet egemenliğine karşı oluşturulan bürokratik oligarşiyi yıkma adına ortaya konmuş ilkeli bir duruştur'' dedi.

Kurtulmuş, yazılı açıklamasında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partisine yönelik eleştirilerde bulunduğunu anımsattı.

Bahçeli'nin, bazı siyasi parti ve STK'larla Saadet Partisi'ni, AK Parti hükümetine güvenoyu vermek ve ''AKP siyasi yapı kooperatifi''ne katılmakla suçladığını ifade eden  Kurtulmuş, şöyle devam etti:

''Eğer bir AKP siyasi kooperatifinden bahsedilecekse bu kooperatifin en gayretli üyesi Sayın Bahçeli'nin kendisidir. Maalesef dışlayıcı ve suçlayıcı muhalefet anlayışı ile asıl Sayın Bahçeli AKP değirmenine su taşımaktadır. Keşke bu süreçte kamplaşma, kutuplaşma yerine Saadet Partisi'nin üslubu tercih edilseydi. Biz yapıcı ve sorumlu muhalefet anlayışımız gereği yeri geldiğinde hükümetin politikalarını en sert şekilde eleştirmemize rağmen, referandum sürecini, iktidarın bir güven oylaması olarak görmedik ve en başından beri bir kamplaşma ve kutuplaşmanın içerisinde olmadık. Saadet Partisi'nin referandumdaki tavrı, Sayın Bahçeli'nin iddia ettiği gibi Saadet Partisi ve AKP arasında bir işbirliği değil, 82 Anayasası ile birlikte millet egemenliğine karşı oluşturulan bürokratik oligarşiyi yıkma adına ortaya konmuş ilkeli bir duruştur.

Şunu samimiyetle söylüyorum ki, iktidarda MHP olsaydı ve böyle bir Anayasa paketini gündeme getirseydi biz bu pakete de 'evet' derdik.''

Devlet Bahçeli'nin ''suçlamalarını'', millet iradesine karşı sergilenmiş bir ''hazımsızlık'' olarak nitelendiren Kurtulmuş, ''Sayın Bahçeli, referandum sonucunu maksadını aşan bir ifade ile her türlü yolsuzluğa ve yoksulluğa destek olarak nitelendirmiştir. Bu ifade partimize değil en başta milletimize yapılabilecek en büyük haksızlıktır. Bu yüzde 58'in içinde bütün toplum kesimlerinden yurttaşlarımız bulunmaktadır. Milletimiz referandumu AKP'ye güvenoyu olarak değil, ülkenin önünü açmaya yönelik bir demokratik adım olarak desteklemiştir'' ifadelerini kullandı. (A.A.)

BAHÇESİZ
 // m.ali kbaroğlu
ya kardeşim sanane saadetten bilmem neden sen bir avuç tuz alda kendi derdine yan
senin yerinde olsam onume geleni ısırmam oyle
kendi işne bak sen bak bu milleti ben tanırım bir kısmının elleri akp ye oy vermeye alıştı bu devam ederse bu milletin inadı 40 değil 80 yıl sürer.......
21 Eylül 2010 18:52
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler