YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saadet'te Sakarya depremi
Saadet'te Sakarya depremi
11 Ekim 2010 14:22
Numan Kurtulmuş'un Saadet Partisi'nden ayrılmasıyla başlayan Saadet'ten kopuş furyası tüm hızıyla devam ediyor... Bu kez toplu istifa depremi ise Sakarya'da...

Saadet Partisi'nin Sakarya'da görev yapan 1 Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi, 7 ilçe teşkilatı başkanı ve yönetim kurulu üyeleri partilerinden istifa ettiklerini açıkladılar.

Çark Mesire'deki bir restoranda düzenledikleri basın toplantısında partiden istifa eden kişiler adına konuşan Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Osman İbrahimbaş, Saadet Partisi içinde siyaset yapma imkanının kalmadığını söyledi.

''Saadet Partisi'nden ayrılmıyoruz, maalesef ayrılmak zorunda bırakılıyoruz. İktidara yürüyüşün başlangıç tarihi olan 11 Temmuzdan beri tüm hakaretler, saldırılar ve çeşitli ithamlar karşısında daha farklı olayların yaşanmaması için yıllardır emeğimizi ve enerjimizi harcadığımız ve bundan da hiçbir şekilde rahatsız olmadığımız yuvamızı terk etmek zorunda bırakılmanın üzüntüsünü yaşıyoruz'' diyen İbrahimbaş, başta Numan Kurtulmuş olmak üzere, kader birliği yaptıkları arkadaşlarıyla, siyaseti milletle birlikte yapmak üzere, milletin bağrına doğru yeni bir ivmeyle harekete geçtiklerini dile getirdi.

İbrahimbaş, gelinen bu süreçte yüce idealleri için siyaset üretmeyi kişisel taleplerin imkansızlaştırması sonucunda Saadet Partisi'nde siyasete devam etmenin imkanı kalmadığını ifade etti ve''Birlikte hareket ettiğimiz ve yeni siyasi oluşumda görev alacak olan ilçe başkanlarımız, ilçe yönetim kurulu üyelerimiz, belediye meclis üyelerimiz, hanımlar ve gençlik komisyonları üyeleri ve diğer üyelerimizle birlikte istifa ediyoruz'' diye konuştu.

Toplantıda İbrahimbaş ile birlikte, Sakarya'nın Hendek, Akyazı, Karapürçek, Kocaali, Ferizli, Söğütlü ve Erenler ilçe başkanları yönetimleriyle birlikte istifa ettiklerini belirttiler. (A.A.)

saadet daha da güçleniyor.3. şahlanış başladı
 // hakan akgün
saadet ten ayrılanlar zaten saadet le alakası olmayan kişiler.il başkanları nı da numan kurtulmuş kendisi seçmiş.abartacak,haberi çarpıtacak bir şey yok.ayrıca türkiye deki halk da durumu çok iyi biliyor,sizler ekranlarınızı saadet e kapatmanıza rağmen ayrılmaları abartarak 10 kişiyi bile 500 hatta 1000 kişi gibi göstermeye çalışıyorsunuz.gerçek ve tarafsız olan bir haber verin....
11 Ekim 2010 20:43
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler