YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saadet'te kongre krizi sürüyor
Saadet'te kongre krizi sürüyor
17 Temmuz 2010 08:38
Saadet Partisi'nde kongre sancısı sürüyor... Erbakan'a yakın avukatlar kongrenin iptali için dava açtı...

Genel İdare Kurulu(GİK) üyesi Oğuzhan Asiltürk ve Erbakan'a yakın avukatlar kongrenin iptali için Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkeme'sinde dava açtı.

Saadet Partisi'nde geçtiğimiz hafta sonu yapılan Büyük Kongre'de yaşanan liste krizi mahkemeye taşındı.  Genel İdare Kurulu(GıK) üyesi Oğuzhan Asiltürk Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkeme'sine açtığı davada Genel Başkan Numan Kurtulmuş'un 'yeşil' liste olarak tabir edilen listeden istifası ile hukuk açısından bir sıkıntı oluştuğunu savundu.  Oğuzhan Asiltürk ve Partinin Erbakan'a yakın hukukçu kurmayları davaya konu olan hususları iki ana başlıkta topladı. Buna göre Erbakan cephesi tüzüğün ihlal edildiğini savunacak. Liste ve genel başkan adayının müracaat şartlarının tüzüğe göre yapılmadığı ileri sürülecek.

PARTİ İKİYE BÖLÜNDÜ

Saadet Partisi olağanüstü kongresinde Necmettin Erbakan ve Numan Kurtulmuş'un, iki ayrı liste çıkarması delegeler arasından yumruklaşmaya varan tartışmalara neden olmuştu. Kongre, "Erbakancılar" ve "Kurtulmuşçular" olarak ikiye bölünmüştü. SP Genel Başkanlığı'na Numan Kurtulmuş'un yeniden seçilmesine rağmen Erbakan'ın istediği isimlerin listeye alınmaması SP'deki tartışmaları doruk noktasına ulaştırmıştı.

KURTULMUŞ’TAN 'ÜSLUP' MANİFESTOSU

Necmettin Erbakan ve oğlu Fatih Erbakan'ın 'olağanüstü kongre' için girişimlerde bulunması Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'u kızdırdı. Kurtulmuş, parti mensuplarına  daha sonra mahçup olacakları açıklamalar yapmaması konusunda uyardı. Kurtulmuş, "Siyasette tecrübeli olmak, insanların maksadını aşan sözleri söylemesine mani olmuyor." diyerek de Erbakan'a mesaj gönderdi. Kongrenin artık geride kaldığını belirten Kurtulmuş, yollarına devam edeceklerini dile getirdi. (Bugün)

GEL AK PARTİYE HÜR OL !
 // BATUHAN
Oda oğlunu başkan ilan etsin 0,5 lerle yoluna devam etsin siyaset hastalıklısı olanlar var bu müzmin bir derttir şifası ölümdür inşaallah erken olsunda saadetçilerde ak partiye iltihak etsin kurtulsun necmettinden türkten kazandan....
17 Temmuz 2010 08:54
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler