YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saadet'te bu kez de Konya depremi
Numan Kurtulmuş'un istifasının ardından, Saadet Partisi'nde sular durulmuyor...
Saadet'te bu kez de Konya depremi
13 Ekim 2010 / 14:20 Güncelleme: 13 Ekim 2010 / 14:21

Saadet Partisi Konya il teşkilatında İl Başkanı Veli Tolu ile birlikte, 8 başkan yardımcısı, kadın kolları, gençlik kolları ve 11 ilçe başkanı partiden istifa etti.

Saadet Partisi'nin kalelerinden Konya'da istifa depremi yaşanıyor. Aralarında il başkanının da bulunduğu çok sayıda yönetici partiden istifa ettiğini duyurdu. Saadet Partisi İl Başkanı Veli Tolu son günlerde meydana gelen gelişmelerin sonucu olarak, partide görev yapamaz duruma geldikleri için istifa kararı aldıklarını açıkladı. Bugüne kadar partide çeşitli görevlerde bulunduklarını ve gece gündüz durmadan çalıştıklarını ifade eden Başkan Tolu, "Davamızı anlatmak için elimizden geleni yaptık.Geçmişi inkar etmiyoruz, bugüne kadar söylediklerimizi asla inkar etmiyoruz."açıklamasında bulundu.

Veli Tolu, partide bulunanlarla aynı amaca hizmet için bir araya geldiklerini aktararak, "Parti içinde hiçbir arkadaşımızı utandıracak bir sorun yaşamadık. Malum gelişmelerin sonucu olarak artık Saadet Partisi'nde hizmet edemez duruma geldik. Bütün bunlara rağmen yaşanabilir bir Türkiye idealimiz sürecektir." diye konuştu.

Bundan sonra da inandıkları değerler doğrultusunda hareket etmeye devam edeceklerini ifade eden Tolu şöyle konuştu: "Kalbimiz kırık ve yüreğimiz buruk bir şekilde görevimizden ayrılıyoruz. Dilekçelerimizi merkeze gönderdik. Bu güne kadar söylediklerimizi asla reddetmiyoruz. Yeni bir dünyanın kurulması için çalışmalarımıza devam edeceğiz."

Konya Saadet Partisi'nden GİK üyesi ve İl Başkanı Veli Tolu'nun yanı sıra, bazı il başkan yardımcıları, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile farklı görevlerde buluna yöneticiler istifa dilekçelerini parti merkezine gönderdiklerini açıkladı. (CİHAN)
 

NEYE NİYET KİME KISMET !
 // BATUHAN
Muhteşem oğul ne yazıkki eskimiş yanlış kılavuzlarla birlikte partiyi fethedemedi, ömrünün son demlerinde hocayıda tınmadı. Şimdi artık kınasını yaksın çünki hiçkimsenin başaramayacağını başardılar....
13 Ekim 2010 16:00
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler