YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saadet'te bir şok istifa daha
Kurtulmuş'un partiden ayrılmasından ardından Saadet Partisi'nde istifalar birbirini izliyor...
Saadet'te bir şok istifa daha
05 Ekim 2010 / 12:12 Güncelleme: 05 Ekim 2010 / 13:37

Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ve Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre Bağce, Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un saflarına katılmak için partisinden istifa ettiğini açıkladı.

SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un partisinden ve Genel Başkanlık görevinden istifa etmesinden sonra SP'de sular durulmuyor. Son olarak SP GİK üyesi Doç. Dr. Emre Bağce de partisinden istifa etti. Doç. Dr. Bağce, yaşanan yeni süreçte Kurtulmuş ile olacağını söyledi. 'Her türlü süreçte kendisinin yanında olacağız.' diyen Bağce, "Destek veriyoruz. Türkiye'ye yeni bir soluk kazandıracak." ifadesine yer verdi.

Kurtulmuş'un yapacağı siyasetin Türkiye ile sınırlı kalmayacağını belirten Bağce, Kurtulmuş'un siyaset tarzının tüm insanlığı kuşatan bir sistemde olacağını ifade ederek, "Siyaseti farklı terimlerle bizim insanımızı kuşatacak şekillerle sadece Türkiye'yi değil, bütün dünyadaki insanları dikkate alan bir siyaset tarzını öngören bir bakış açısı." şeklinde konuştu. Kurtulmuş'un yeni süreçte tüm insanlığı kucaklayacağını kaydeden Bağce, şunları kaydetti:

"Bundan sonrasında bunu daha çok pratiğe dökme şansı olacaktır. Çünkü zaman kaybetmemek gerekiyor. Ben şunu söyleyeyim, genel idare kurulu toplantısına giderken Aşık Veysel'in bir dizesini duydum, içim ürperdi. 'Bir ağaçtan bir yaprak düşse onun acısını içimizde hissederiz' diyordu. O an Bolu civarlarındaydım ve ağaçlara baktım, bir sürü yapraklar dökülüyor. Dolayısıyla bizim insanlarımızı değil, bütün canlılarımızın haklarını, hukuklarını koruyacak bir yapıyı oluşturmak, takip etmek gerekiyor. Dolayısıyla yapılacak çok şeyler var. Her türlü zeminde yapılacak birçok şey var. Kurtulmuş'un özellikle siyasetin toplumsallaşmasında ciddi bir katkısı olacaktır."

SAMSUN'DAN DA İSTİFA HABERİ GELDİ

ASKON Samsun Şube Başkanlığı görevini bir süre önce bırakan Adnan Öz, şimdi de Saadet Partisi üyeliği ve partideki görevinden ayrılıyor.

Askon Samsun Şube Başkanlığı'nı bırakma sebebini Numan Kurtulmuş ve ekibinin başlattığı harekete destek vermek ve bu çalışmalarda daha aktif rol almak olarak açıklayan Öz, en kısa zamanda belirlenecek bir yol haritasına göre hareket edileceğini kaydetti. Eski ASKON Samsun Şubesi Başkanı ve Saadet Partisi genel merkez delegesi Adnan Öz, "Numan Kurtulmuş Bey ve ekibiyle yolumuza devam edeceğiz. İlk hedef olarak, önümüzdeki ilk seçimlerde yokluğu ciddi anlamda hissedilen muhalefet boşluğunu doldurmak olacaktır." dedi.

Adnan Öz, adil ve sömürgesiz bir dünya düzeni için Samsun'da ve Türkiye'de çalışmaların başladığını ve Samsun'da il ve ilçe teşkilatlarında gerçekleşecek istifalar ile yeni bir parti ve teşkilat yapılanmasına gideceklerini kaydetti. Öz, "Bu kadrolar ile Numan Kurtulmuş'un bahsettiği gibi pergelin sabit ayağını oynatmadan herkesi her kesimi kucaklayan, ülke insanın hiçbirini ötekileştirmeden, rızaya dayalı çözümler üretecek ve bütün sorunları siyasi tecrübeler ışığında çözüme kavuşturacağız." şeklinde konuştu (Cihan)

Erzurum'da da 300 kişi istifa etti

Saadet Partisi (SP) Erzurum İl Teşkilatı'nda aralarında İl Başkanı Teoman Kümbet, Kurucular Kurulu Üyesi Cemalettin Hınıslıoğlu, Hınıs Belediye Başkanı Enver Taçyıldız ve meclis üyelerinin de bulunduğu yaklaşık 300 kişi istifa etti.
SP Erzurum İl Teşkilatı binasında basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Teoman Kümbet, partilerinden toplu halde istifa ettiklerini açıkladı. Kendisiyle birlikte Kurucular Kurulu Üyesi Cemalettin Hınıslıoğlu, Hınıs Belediye Başkanı Enver Taçyıldız ve meclis üyelerinin de bulunduğu yaklaşık 300 partilinin istifa ettiğini belirten Kümbet, " Bu bir ayrılık ve veda konuşması değil yeni bir başlangıcın sadece ön sözüdür. Bizler siyaset yapmak yani halka hizmet etmek için herhangi bir mevki makam, koltuk sevdası içinde değiliz. Milletimizle beraber, milletimizin gösterdiği istikamette yolumuza devam edeceğiz" dedi. (İHA)

kötü değil,iyi yola özenin...
 // ibrahim çelikoğlu
"Artık onlar sizin kardeşlerinizdir.Sakın onlara öf bile demeyin."
Ayrılık iyilik getirmeyebilir......
05 Ekim 2010 15:49
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler