YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saadet'in İstanbul adayları açıklandı
Saadet'in İstanbul adayları açıklandı
07 Ocak 2014 00:07
Partinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayının Selman Esmerer olduğu bildirildi

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: "Önümüzdeki 85 günlük sürede, bütün insanlarımıza selam vermek durumundayız. Fert fert dolaşmalıyız. Bu ülkenin her ferdi bizimdir. Sarhoşu da, ayyaşı da, alimi de, cahili de bizimdir

Küçükçekmece Arena Mega Salonu'nda yapılan aday tanıtım toplantısına katılan Kamalak, yaptığı konuşmada, temiz toplum, temiz yönetim, temiz siyaset ve hizmet için partilerinin doğru adres olduğunu savundu.

Kamalak, seçimlere kadar tüm Türkiye'yi gezmeleri ve her kişiye ulaşılması gerektiğini kaydederek, şunları söyledi:

"Biz, iktidar sahiplerini, ana muhalefeti ve diğer muhalefeti eleştirirken; kişiliklerini değil, zihniyetini eleştiriyoruz. Önümüzdeki 85 günlük sürede, bütün insanlarımıza selam vermek durumundayız. Fert fert dolaşmalıyız. Bu ülkenin her ferdi bizimdir. Sarhoşu da, ayyaşı da, alimi de, cahili de bizimdir. Emin olun, onların içinde kor gibi iman var. Yeter ki biz çağırmayı bilelim. Biz çağırdığımız zaman, onlar dalga dalga, bölük bölük gelecekler. Bu ülke hepimizin. Hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız."

Gezi olaylarına değinen Kamalak, "Eğer hükümet yetkilileri, Gezi Parkı'nda, 'ağaçlara dokunmayın' diyen gençlere, 'Amacınız ağaçsa, fidanı benden, buyrun İstanbul'un etrafına yüz bin fidan dikelim' demiş olsaydı, acaba bir tek gencimizin burnu kanar mıydı? Bir tek esnafımızın camı kırılır mıydı? Türkiye bir kuruşluk zarara uğrar mıydı?" dedi.

Kamalak, İstanbul merkezli operasyonla ilgili de "Bundan sonra milletimiz, polisine, savcısına, hakimine, mahkemesine güvenemeyecektir. Peki kime güvenecek. Tek sığınak kalıyor geriye; milli görüş" değerlendirmesinde bulundu.

Mustafa Kamalak, konuşmasının ardından partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer olduğunu açıkladı.

Toplantıda konuşan Esmerer de İstanbul Belediye Başkanı seçilmesi durumunda, su faturalarının yüzde 50 ucuzlayacağını, her üç metrobüste bir kadınların kullanımı için pembe metrobüs uygulamasına geçileceğini, her ilçede çok katlı otopark yapılacağını, elektriğe alternatif olarak da güneş ve rüzgar enerjisinden daha ucuz olan "saadet jenatorü" kullanımına başlanacağını iddia etti.

Toplantıda, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayının yanısıra, Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beykoz, Beyoğlu, Büyükçekmece, Esenler, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şişli, Tuzla, Ümraniye Zeytinburnu belediye başkan adayları da açıklandı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler