YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saadet'e 'kapımız açık' cevabı
HAS Parti Genel Başkanı Kurtulmuş, Saadet Partisi lideri Kamalak'ın, 'Gelirlerse kapımız herkese açık' sözlerine cevap verdi.
Saadet'e 'kapımız açık' cevabı
16 Mart 2011 / 19:29 Güncelleme: 16 Mart 2011 / 19:37

Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak'ın, ''Gelirlerse kapımız herkese açık'' sözleriyle ilgili, ''Allah yollarını açık etsin'' dedi.

Isparta ve Burdur programlarını tamamlayarak Antalya'ya gelen Kurtulmuş, Döşemealtı ilçesinde partililerin oluşturduğu konvoyla karşılandı.

Parti otobüsünden halkı selamlayan Kurtulmuş, burada HAS Parti İlçe Teşkilatı'nın açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra Antalya'ya gelen ve İl Başkanlığı açılış törenine katılan Kurtulmuş, burada mehteran takımı tarafından karşılandı.

Numan Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada, partinin kuruluşundan bu yana gösterdikleri özveri, disiplin ve birliktelikle hızla teşkilatlanmaları ve seçim sürecine hazır hale gelmelerine sağladıkları katkılar için partililere teşekkür etti.

Türkiye'de gezileri kapsamında 1 Kasım 2010 tarihinden bu yana ziyaret ettikleri 23'üncü ilin Antalya olduğunu, bu gezilerde birçok kesimle toplantı ve esnaf ziyaretleri yaptıklarını anlatan Kurtulmuş, ''HAS Parti, Türkiye'nin her yerinde tutmuştur, yerleşmiştir. Millet tarafından benimsenmiştir'' dedi.

Diğer partilerin aksine üslup ve yöntem farkıyla hakaret, ötekileştirme, kamplaştırma siyaseti izlemediklerini, toparlayıcı, yol gösterici, bütünleştirici olduklarını ifade eden Kurtulmuş, şöyle konuştu:

''HAS Parti iktidarındaki yeni Türkiye'de, eski Türkiye'nin kamplaşması olmayacaktır. Dindarlar-laikler, liberaller-solcular gibi ayrımlar olmayacaktır. Eşit ve özgür yurttaşlar ülkesini inşa edeceğiz. Hayallerimizdeki Türkiye, Cumhurbaşkanı ile Antalya'nın Kepez'inde yaşayan yoksulun, işsizin, parkta geceleyen vatandaşın eşit olduğu bir Türkiye'dir. Yeni anayasa ile de siyasi ve hukuki reformları yapacağız. 12 Eylül'ün baskıcı rejimlerini ortadan kaldırıp, çöp tenekesine atacağız. Halkı daha fazla yoksullaştıran, uçurumu derinleştiren, küçük balıkların büyük balıklar tarafından yutulduğu bu ekonomik programı kaldıracağız. Türkiye'de eski siyaset dönemi 12 Haziran 2011'de kapanıyor. Yeni siyasetin yolu açılıyor.''


-''ALLAH YOLLARINI AÇIK ETSİN''-


Kurtulmuş, parti il binasında gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak'ın ''Gelirlerse kapımız herkese açık'' sözlerinin hatırlatılması üzerine Kurtulmuş, ''Allah yollarını açık etsin'' dedi.

Seçim süreciyle ilgili ittifak önerileri gelip gelmediği, parti teşkilatlarından bu yönde talep olup olmadığına yönelik soru üzerine Kurtulmuş, ''Halkın sesi, bizi bundan sonraki iktidarın merkezi olarak görüyor. 'Adam gibi hazırlanın, bu ülkeyi siz yöneteceksiniz' diyor. Biz de yarın iktidar olacakmışız gibi hazırlıklarımızı tamamladık'' diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, aile sigortası getirme ve mazotun fiyatını düşürme gibi vaatleriyle ilgili sorular üzerine de Kurtulmuş, 23 Ocak 2010'da Türkiye'nin ekonomik programına yönelik kapsamlı bir çalışmayı ortaya koyarak kamuoyuna açıkladıklarını hatırlattı.

Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Biz, vatandaşlık maaşı ve mazot indirimine yönelik planlamalarımızı 13-14 ay önce ortaya koyduk. Sayın Kılıçdaroğlu'nun, aile sigortası olarak ortaya koyması, 13-14 ay önce söylediğimiz sözlerin tekrarı mahiyetindedir. Biz bunun kaynağını kuruş kuruş söyledik. Teklif edilenler doğru, kaynağının belirtilmemiş olmaması ise siyaseten doğru değildir.''


-BEDELLİ ASKERLİK VAATLERİ-


Kurtulmuş, soru üzerine Kılıçdaroğlu'nun bedelli askerlikle ilgili vaatlerine de değindi. Kendilerinin daha önce yüksek teknolojiyle donatılan profesyonel askerliğe geçişle ilgili anayasa değişikliğini teklif ettiklerini belirten Numan Kurtulmuş, şöyle konuştu:

''Profesyonel orduyu kurduktan sonra asıl olan askerlik süresinin kısaltılmasıdır. Bedelli ya da bedelsiz askerlik diye askerliği ikiye doğru bölmek doğru değildir. Türkiye'de sadece üniversite mezunları için değil Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı her bir genç için askerlik süresinin 4-5 ay gibi mümkün olduğunca kısaltılması, ama sürekli savunma kabiliyeti bulunan ordunun bulunabilmesi için de profesyonel orduya geçişi sağlayabilecek anayasa değişikliği yapılmalıdır. Doğrusu budur. Mühim olan, seçime 3 gün kala birtakım popülist sözleri söylemek değil, hem TSK'nın savaşma, savunma kabiliyetini artıracak, hem de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı genç çocuklarımızın lüzumsuz yere uzun sürelerde askerliğe boşuna vakit harcamasını önleyecek bir teklif yapılmasıdır.''

Kurtulmuş, milletvekili aday adaylarıyla ilgili parti teşkilatlarındaki uygulamalara da tepki göstererek, ''Partilerin listeleri oluşuyor. Maşallah milletvekili aday adayları Anadolu'da memleketlerinde değil. Ankara'daki oteller dolmuş, herkes Ankara'daki otellerde torpil bularak, memuriyete adam yerleştirir gibi milletvekili listelerine adam yerleştirmeye çalışıyor. Böyle demokrasi olmaz'' diye konuştu. AA

 

bilalucal71@hotnail.com
 // bilaluçal
sayın genel başkanım aşsıza aş, işsize iş ekmek diye iktidara gelen AKP bunlara çare olamamış ama kimdenin yapmadığı emekliliği hakedenlerin haklarını yasayla ellerinden almıştır sayın genel başkanım bizim buhakkımızı ulusal ve görsel basında dile getirirseniz milyonlarca madurun sesi olursunuz Allah yolunuzu açık etsin...
19 Mart 2011 23:52
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler