YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saadet Partisi’nin yeni başkanı belli oldu
Saadet Partisi’nin yeni başkanı belli oldu
Saadet Partisi’nin yeni başkanı belli oldu
18 Ekim 2008 / 13:40 Güncelleme: 18 Ekim 2008 / 00:00


Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan 26 Ekim'de yapılacak olan büyük kongre öncesi yerine gelecek olan genel başkan adayını Numan Kurtulmuş olarak açıkladı


Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, önümüzdeki hafta sonu yapılacak kongre öncesinde çalışmalar hakkında bir basın toplantısı düzenledi.


Genel Başkanlık görevini bırakacağını açıklayan Kutan'ın, 26 Ekim'de yapılacak kongre öncesi, tavsiye edilmesi kararı alınan yeni genel başkan adayını kamuoyuna açıkladı.


EN DOĞAL ÇÖZÜM SAADET
Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan konuşmasında, Saadet Partisi olarak "Milli Kurtuluş Günü" başlattıklarını ve 26 Ekim'de yapılacak büyük kongre ile yeni bir aşk, yeni bir heyecanla yola çıkacaklarını söyledi. Kutan, 2008 Mart ayında yapıalcak olan yerel seçimlerde başarıyı, en yakın genel seçimlerde de iktidarı hedeflediklerini ifade etti. Dünyada yeni bir adil düzene ihtiyaç olduğunu belirten Kutan, "Saadet Partisi tek doğal çözümdür. Çünkü biz milletin kendisiyiz" diye konuştu.


TEŞKİLATIN ADAYI NUMAN KURTULMUŞ
Kongre öncelerinde geleneklere bağlı kaldıklarını ve teşkilatların tüm birimleri ile istişareler yaptıklarını aktaran Kutan, Yüksek İstişare Kurulu'nun kararını şöyle açıkladı: Kurulucumuzca Recai Kutan'ın devam etmeme kararı uygun görülmüştür. Yüksek İstişare Kurulu yapılan istişareler sonucundu Milli Görüş esaslarını özümseyecek, Milli Görüş ananelerine sadık kalacak, Saadet Partisi'nin kadrosunu muhafaza ve geliştirmekte olacak, Saadet Partisi'nin en kısa zamanda en büyük parti olmasını sağlayacak plan ve projeleri sunacak isim olarak Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'u uygun görmüştür...


26 EKİM: NEREDE KALMIŞTIK TARİHİ
Kutan'dan sonra söze alan Genel Başkan Adayı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Başta Prof. Dr. Necmettin Erbakan'a, Recai Kutan'a ve teşkilat mensuplarına teşekkürlerini iletti.


Kurtulmuş Milli Görüş'ün salt bir siyasi mücadele olmadığını, Milli Görüş'ün evrensel bir mücadele olduğunu söyledi. Kurtulmuş "Bütün bir dünya için şimda Saadet. Yeniden iktidar olma vaktidir. 26 Ekim'de yapıalcak kongrede 4 tane hedefimiz var. Saadet Partisi'nin bu kongresi Milli Görüş'ün bu hareketini siyasette cazibe haline getirecek. Kongre camiamızı birlik berbaerlik içerisinde olacak. 26 Ekim Saadet Partisi'nin nerede kalmıştık dediği bir tarih olacak" diye konuştu.


Kurtulmuş bu dönemin Milli Görüş'ün üçüncü bütyük şahlanış dönemi olacağını sözlerine ekledi...


Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un özgeçmişi:


Amentü Şerhi Yazarı Merhum Binbaşı Numan Kurtuluş'un torunu, şuurlu gençliğin yetişmesinde bir çok kuruluşta hayırlı çalışmalara imza atmış Merhum Tabip İsmail Niyazi Kurtulmuş'un oğlu olarak 1959’da İstanbul’da doğan Numan Kurtulmuş, İstanbul İmam Hatip Lisesi'ndeki eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1982 yılında mezun oldu. 1984 yılında, yine aynı Fakülte’de yüksek lisansını tamamladı. 1988-1989 öğretim yılında ABD’de Temple University School of Business & Management’da lisansüstü çalışmalarını sürdürdü. Kasım 1990 ile Haziran 1993 tarihleri arasında ABD’de Cornell University New York State School of Industrial & Labor Relations’nda Misafir Öğretim Üyesi olarak bulundu. Yazarın, sosyal siyaset, işçi-yönetim ilişkileri, yönetim ve organizasyon, sendikalar ve sendikacılıkta yeni trendler ve insan kaynakları yönetimi konularında yayınlanmış makaleleri vardır. Ayrıca çeşitli uluslararası ve yerli kuruluşların sempozyum ve seminerlerinde tebliğler sundu.


“Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi” ve “Model İnsan Tipi Açısından Endüstri İlişkilerindeki Değişim” konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ile “Post-Endüstriyel Dönüşüm” ve “Japon Sisteminde İşçi-Yönetim İlişkileri” isimli doçentlik çalışmaları mevcuttur. 1992 yılında İktisat Doktoru, 1994 yılında Çalışma Ekonomisi Anabilim dalında Doçentlik unvanını aldı. Sanayi Ötesi Dönüşüm adlı eseri yayınladı.


Bir ara İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdüren Kurtulmuş, Önder İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği yönetim kurulu üyeliği ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanlığı görevini yaptı. FP'nin Anayasa Mahkemesi'nce 22 Haziran 2001'de kapatılmasından sonra kurulan Saadet Partisi'nin GİK'inde görev aldı.


Doç. Dr. Sevgi Kurtulmuş'la evli olan Numan Kurtulmuş üç çocuk sahibi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler